Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Rusko a Poľsko ešte počas dohrávanej sezóny 2019/2020 posunutej pandémiou koronavírusu umožnia vstup fanúšikom na tribúny futbalových štadiónov. Nepôjde však o úplné otvorenie arén, na zápasy sa v oboch krajinách dostane iba obmedzený počet záujemcov.

Poľská Ekstraklasa pokračuje po viac ako dvojmesačnej pauze od piatka 29. mája zatiaľ bez fanúšikov na tribúnach, od 19. júna však na súboje budú môcť kluby využiť 25 percent kapacity svojich štadiónov. Samozrejmosťou bude prísne dodržiavanie hygienických opatrení. Lídrom súťaže je aktuálne Legia Varšava s náskokom ôsmich bodov pred Piastom Glivice.

Najvyššia ruská súťaž zatiaľ zostáva prerušená, reštartovať ju plánujú 21. júna a to hneď aj s priaznivcami. K dispozícii však bude len 10 percent kapacity jednotlivých štadiónov. Zatiaľ nie je známe, akými pravidlami sa bude bude riadiť usádzanie fanúšikov.

Pandémia koronavírusu v Európe “neprerušila” najvyššiu súťaž v Bielorusku. Fanúšikovia tam majú možnosť navštevovať ligové súboje. Pred vstupom do hľadiska im preventívne merajú telesnú teplotu a žiadajú o dodržiavanie odstupov. Mnohí však tieto pokyny ignorujú a zhlukujú sa do väčších skupín.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...