Matovič zamenil vlajku Maďarska za vlajku Tadžikistanu. Pomáhal mi maďarský kolega, bráni sa

Medzinárodný škandál? Len v hlavách dokonalých ľudí, reaguje premiér Igor Matovič na včerajšie faux pas. V príspevku o otváraní hraníc s Maďarskom totiž omylom namiesto maďarskej vlajky použil vlajku Tadžikistanu. V neskoršom príspevku vysvetlil, že vlajku mu pomáhal vyberať maďarský politik József Berényi a spolu sa na nedorozumení vraj schuti zasmiali.

Nevšedné faux pas sa včera podarilo súčasnému premiérovi Igorovi Matovičovi, ktorý sa chcel na sociálnej sieti pochváliť dobrou správou pre našich občanov. Konkrétne tou, že od stredy 27. mája Maďarsko povolí vstup do krajiny pre Slovákov na 48 hodín a to aj bez testu či karantény.

Chybička sa však vkradla hneď v úvode jeho príspevku z utorka. „Slovensko-maďarská spolupatričnosť,“ hlása prvá veta textu, pričom Matovič k nej pripojil aj vlajky oboch krajín. Tu však nastal jeden zásadný problém. Namiesto vlajky Maďarska sa totiž v príspevku ocitla vlajka Tadžikistanu.

SLOVENSKO-MAĎARSKÁ spolupatričnosť ????(do 48 hodín bez obmedzení)Pozval som na obed môjho maďarského barátom…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, 26 May 2020

Nemali okuliare

Približne o ôsmej večer si však premiér chybu všimol, zrejme aj vďaka viacerým komentárom, ktoré upozorňovali na fakt, že nejde o vlajku Maďarska, ale o zástavu stredoázijského štátu. To, ako k tejto vtipnej zámene došlo, napokon vysvetlil v stredu ráno.

„Keď som status písal, bol pri mne József Berényi (známy politik maďarskej národnosti pozn. red.) a keďže by som mal nosiť okuliare, ale ich nenosím – a vlajočky boli na mojom kompe tak 4×2 mm veľké, poprosil som jeho, aby mi pozrel medzi vlajkami vlajku Maďarska … a pozrel,“ vysvetľuje Matovič v novom príspevku.

ZO ZÁKULISIA POLITIKY : "kauza" vlajkaVčera som zverejnil status o dohode s Viktorom Orbánom, aby sme mali medzi sebou…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, 26 May 2020

Dobre sa zasmiali

Podľa jeho slov sa mu vlajka, ktorú vybral maďarský kolega nezdala, ale ten ho uistil, že ide o správnu voľbu. Obaja totiž nemali okuliare a v telefóne jednoducho nevideli rozdiel medzi týmito dvoma miniatúrami.

„A tak vznikol ‘medzinárodný problém’. Našťastie len v hlavách ľudí, ktorí sú tak bohorovne dokonalí, že aj z neúmyselnej maličkosti urobia somára,“ podotýka predseda vlády. Dodáva, že sa aj s Berényim nad nedorozumením schuti zasmiali.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

19

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter