Sudkyňa rozhodla v zmenkovej kauze veľmi rýchlo, myslí si komisia

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

V súčasnosti stíhaná bývalá sudkyňa Zuzana M. rozhodla v spore o zmenku v hodnote viac ako osem miliónov eur veľmi rýchlo napriek tomu, že mala staršie nerozhodnuté veci. Konštatuje to vo svojej správe komisia, ktorú Súdna rada SR zriadila v septembri minulého roku po policajnej akcii zameranej na sudcov.

Ako na dnešnom zasadnutí rady zhrnul člen komisie na preverovanie podozrení voči sudcom Lajos Mészáros, o prípad zmenky, ktorej vyplatenie sa dožadoval podnikateľ Marian K., sa následne zaujímali z Krajského súdu v Bratislave. Konkrétne z oddelenia takisto obvinenej sudkyne Andrei H., aj keď vo veci ešte nebolo vypracované rozhodnutie prvostupňového súdu. „Súdna úradníčka o tom spísala záznam,” povedal Mézsáros.

Komisia tiež skonštatovala, že prerozdeľovanie spisov na Okresnom súde Bratislava V, po tom, ako tam v máji 2017 prišla Zuzana M., nezodpovedalo zákonu. Sudcovia si údajne totiž sami vyberali, ktoré prípady odovzdajú na prerozdelenie sudkyni Zuzane M. Jeden zo sudcov dokonca tvrdil, že prerozdeľovanie ovplyvnil vtedajší predseda súdu. Jeden z prípadov týkajúci sa zmeniek nakoniec dostala aj Zuzana M. „Dospeli sme k záveru, že takto to nemá byť,” povedal Mézsáros.

Najvyšší súd SR 19. marca ponechal obvinenú sudkyňu Zuzanu M., ktorá rozhodovala občianskoprávny spor o jednu z miliónových zmeniek a jej vyplatenie si nárokoval Marian K., na slobode. Podľa zverejnenej komunikácie z aplikácie Threema Zuzanu M. pri rozhodovaní ovplyvňovala bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. Sudkyňa nakoniec vo veci rozhodla v prospech Mariana K. V marci toho roku sa Zuzana M. vzdala výkonu funkcie sudkyne.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Utorkové pojednávanie s predsedom ĽSNS nebude, súdu sa nevrátil spis

Utorkové pojednávanie s predsedom ĽSNS nebude, súdu sa nevrátil spis

Hlavné pojednávanie s predsedom politickej strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marianom K. naplánované na utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa neuskutoční. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. „Termín utorkového hlavného..