Dozrel čas na odchod Fica, vyhlásil Pellegrini. Pripojili sa k nemu Saková či Žiga

Zľava: Peter Žiga, Denisa Saková, Peter Pellegrini a Richard Raši (Zdroj: TA3)

Vnútrostranícka búrka s Smere pokračuje. Expremiér Peter Pellegrini, Richard Raši, Peter Žiga a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková vyzvali Roberta Fica, aby odstúpil z funkcie.

Expremiér Peter Pellegrini sa pomaly ale isto vydáva vlastnou cestou, ktorá je podľa jeho vlastných slov odlišná od tej, čo presadzuje predseda Smeru Robert Fico.

Už dávnejšie priznal, že v niektorých veciach sa jeho názory líšia od tých Ficových a netají sa ani ambíciou kandidovať na šéfa Smeru. Teraz však prišiel s otvorenou výzvou, ktorá za vyše 20 rokov existencie Smeru ešte nikdy nezaznela.

Pellegrini spoločne s Denisou Sakovou, Petrom Žigom a Richardom Rašim vyzval na tlačovej konferencii Fica, aby v záujme pomoci Smeru odišiel z predsedníckej stoličky.

„Ak chce Robert Fico pomôcť Smeru a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod,“ vyhlásil expremiér.

Pellegrini vyčítal Ficovi, že už dva mesiace nerokovalo predsedníctvo strany a nikto ani netuší, kedy bude snem. Ide pritom o prvú otvorenú kritiku, expremiéra voči svojmu straníckemu šéfovi.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

K rozsiahlej zmene, akou je súdna mapa, zodpovedajúco patrí aj rozsiahla debata. Uviedla to výkonná riaditeľka Via Iuris Katarína Batková vo svojom stanovisku, ktorú poskytla Katarína Žitniaková z Via Iuris. Batková reagovala na otvorený list viacerých sudcov, ktorí..

Odoberajte náš newsletter