Nikdy som nebol v posilke, hovorí Matovič a majiteľom fitness centier posiela odkaz

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Predseda vlády Igor Matovič reagoval na Úniu fitnes centier Slovenska, ktorá chce blokovať diaľnicu do Bratislavy a žalovať štát. Tŕňom v oku sú stále zatvorené posilňovne a vnútorné športoviská. Premiér uviedol, že jediný, kto rozhodne o otvorení posilňovní sú odborníci a dodal, že ak skutočne dôjde ku blokáde, stiahne aj návrh na ich odškodnenie.

Premiér Igor Matovič pohrozil majiteľom posilňovní a fitness centier, že ak budú blokovať v pondelok diaľnicu do Bratislavy, predloží návrh zákona, ktorý z toho spraví trestný čin. Rovnako tiež upustí od plánu na ich odškodnenie, napísal v príspevku na sociálnej sieti.

Matovič tak odkazuje „svalovcom“, že dnes, 25. mája, zasadne konzílium odborníkov, pričom jednou z tém na programe je aj možné otvorenie posilňovní a vnútorných športovísk. Reagoval na plán Únie fitnes centier Slovenska, ktorý chce žalovať štát a blokovať diaľnicu do Bratislavy.

Na tomto stretnutí som prítomným pánom prezentoval plán, že v prípade, ak konzílium naďalej bude trvať na zatvorení fitiek, presadím v koalícii odškodné pre fitká v duchu, aby ľudia nad 40 rokov získali voľné vstupenky, ktoré preplatí štát,“ navrhuje premiér.

ODKAZ SVALOVCOM💪Hneď na úvod – nikdy som nebol v posilke a nehanbím sa za to. Na druhej strane si myslím, že je to…

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 24. Mai 2020

Blokáda nepomôže

Pripomína, že rozhodnutia o možnom otváraní športovísk majú na starosti len slovenskí odborníci a nechce, aby sa na nich nejakým spôsobom tlačilo. Od začiatku som chránil ich rozhodnutie od nátlaku akýchkoľvek nátlakových skupín … a boli ich haldy – zbohatlíkov či lobistov, pre ktorých prachy sú jediná hodnota v živote,“ tvrdí premiér.

Ak teda budú majitelia fitnes centier blokovať diaľnicu, z plánu na odškodnenie sa upustí. Zároveň chce v takom prípade Matovič predložiť novelu zákona, podľa ktorej by takéto konanie bolo považované za trestný čin.

„Pre istotu ešte raz a lopatisticky – jediný kto rozhodne o prípadnom otvorení fitiek bude konzílium, nie blokáda diaľnice. Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné – ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mňa ani len nenapadne rozmýšľať o akejkoľvek inej podpore fitiek, ako som písal vyššie,“ dodáva predseda vlády.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...