Rusko hlási najvyšší denný prírastok úmrtí, no menej nových prípadov

Ilustračný obrázok (Zdroj: Freepik.com)

V Rusku zaznamenali najvyšší denný prírastok úmrtí v dôsledku nového koronavírusu, no tiež najnižší počet nových prípadov nákazy za ostatné tri týždne. Národná pracovná skupina pre koronavírus v nedeľu informovala, že za deň zaznamenali 153 nových úmrtí. Celkový počet osôb, ktoré zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19, tak v Rusku stúpol na 3 541.

Počet nových prípadov nákazy vzrástol o 8 599. Denné prírastky nových infekcií boli pritom počas niektorých májových dní vyššie ako 11-tisíc. Celkovo Rusko eviduje 344 481 potvrdených prípadov COVID-19.

Pomerne nízka miera úmrtnosti v Rusku vyvoláva na Západe pochybnosti, pričom sa objavujú tvrdenia, že Kremeľ možno hlási menej vírusom spôsobených úmrtí a manipuluje štatistikami. Ruskí predstavitelia tieto tvrdenia popierajú a nízku smrtnosť pripisujú účinnosti opatrení, ktoré v krajine zaviedli, aby zamedzili šíreniu nákazy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...