Začal sa proces s Benjaminom Netanjahuom

Benjamin Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prišiel na súd v Jeruzaleme, kde sa v nedeľu koná otváracie pojednávanie procesu, v rámci ktorého čelí obvineniam z korupcie. Je to pritom vôbec prvé trestné súdne konanie proti úradujúcemu izraelskému lídrovi.

Netanjahu po príchode na súd vyhlásil, že proces je pokusom o jeho “zosadenie” a “zlikvidovanie vôle ľudu”. Premiér obvinil políciu a prokurátorov z toho, že sa voči nemu sprisahali, a vyhlásil, že obvinenia voči jeho osobe sú “kontaminované” a zveličené. Na znak podpory pri ňom stálo viacero členov jeho strany Likud.

Izraelský premiér čelí obvineniam z podvodu, zneužitia dôvery a prijatia úplatkov, ktoré vyplývajú zo série korupčných prípadov súvisiacich s jeho vzťahmi so zámožnými priateľmi. On sám obvinenia opakovane odmieta a tvrdí, že je obeťou nepriateľských médií a agresívnej polície a prokuratúry.

Pred procesom sa uskutočnili protesty proti Netanjahuovi aj proti procesu s ním. Desiatky politikových podporovateľov sa zišli pred budovou súdu, pričom mali na tvárach masky s jeho podobou a držali transparenty kritizujúce generálneho prokurátora. Niekoľko stoviek demonštrantov zase prišlo k Netanjahuovmu sídlu, kde protestovali proti nemu. Na tričkách mali nápisy “minister zločinu” a na plagátoch výzvy na jeho rezignáciu. Na miesto prišli aj premiérovi podporovatelia, ktorí čelili ostatným demonštrantom cez policajné barikády.

Proces sa koná po trojročnom vyšetrovaní, pričom sa mal začať už v marci. Na máj ho odložili v dôsledku pandémie koronavírusu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...