Cyprus v júni dovolí komerčné lety aj zo Slovenska

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Slováci cestujúci na Cyprus po 9. júni budú potrebovať potvrdenie, že nie sú infikovaní, po 20. júni už takéto potvrdenie potrebovať nebudú.

Cyprus načrtol plány na etapovité obnovenie komerčných letov od júna pre vybrané krajiny s nízkym výskytom ochorenia Covid-19 s cieľom naštartovať dôležitý sektor turizmu. Minister dopravy Yiannis Karousos uviedol, že lety sa obnovia v dvoch etapách od 9. a 20. júna z dvoch skupín štátov. Do prvej skupiny patria Grécko, Malta, Bulharsko, Nórsko, Rakúsko, Fínsko, Slovinsko, Maďarsko, Izrael, Dánsko, Nemecko, Slovensko a Litva. V druhej skupine budú Švajčiarsko, Poľsko, Rumunsko, Chorvátsko, Estónsko a Česká republika.

Cyperský minister dopravy uviedol, že po 9. júni návštevníci z oboch skupín krajín musia tri dni pred odletom získať zdravotnícky doklad, že nie sú nakazení vírusmi. Od 20. júna návštevníci z prvej skupiny nebudú takéto potvrdenie potrebovať, ale turisti z druhej skupiny krajín stále budú musieť mať zdravotnícky doklad.

Predstavitelia cyperského turizmu odhadujú, že krajina v tomto roku stratí 70 percent z príjmov súvisiacich s turizmom. Odvetvie turizmu priamo vytvára 13 percent hrubého domáceho produktu Cypru.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...