Najlepšie by bolo, ak by Matovič 2 týždne nerobil tlačovky, hovorí Pellegrini

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Súčasný premiér Igor Matovič balamutí ľudí a nehovorí im všetky detaily. Myslí si to bývalý predseda vlády Peter Pellegrini. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti kritizuje Matoviča a viní ho za súčasný chaos na hraniciach, ktorý bol spôsobený pomalým spúšťaním aplikácie na karanténu.

Výroky premiéra Igora Matoviča spôsobujú skutočné škody, mieni bývalý premiér a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini. Podľa neho je Matovič zodpovedný za chaos na hraniciach, pretože sľubuje niečo, čo vláda nedokáže dodržať a balamutí ľudí.

Koľko takýchto výrokov predsedu vlády už odznelo a o pár dní sa ukázali ako nezmysel? Kým tento nakoniec znamenal iba rozčarovanie rodičov i ekonómov, jeho ďalšie táranie spôsobuje ľuďom na Slovensku reálne škody,“ píše v úvode svojho príspevku na sociálnej sieti Pellegrini.

Podľa bývalého predsedu vlády má Matovič sústavnú túžbu niečo oznamovať na tlačových konferenciách, pričom jeho výroky berú ľudia vážne. Presne tak podľahol svojej túžbe spraviť v pondelok teatrálnu tlačovku na hraniciach a oznámiť konkrétny termín spustenia aplikácie, hoci od jeho slov závisel asi tak ako počasie,“ dodáva Pellegrini.

MATOVIČOVO TÁRANIE SPÔSOBUJE REÁLNE ŠKODY„Deti do konca júna ostanú doma na sto percent.“ Koľko takýchto výrokov…

Gepostet von Peter Pellegrini am Samstag, 23. Mai 2020

Nech nerobí tlačovky

Za chaos na hraniciach tak podľa podpredsedu Smeru nemôžu technologické firmy Google a Apple, ale práve súčasná vláda na čele s Igorom Matovičom. Pripomína tiež, že nedávny neúspešný dátum spustenia aplikácie na karanténu nebol prvý odklad jej spustenia.

Podobne obalamutil premiér majiteľov reštaurácií, ktorí túžobne čakali na ich otvorenie. Doslovne uviedol, že podmienky na ich prevádzku v interiéri budú rovnaké ako na terasách,“ pokračuje bývalý premiér a podotýka, že im Matovič zabudol povedať taký detail, že vo vnútri bude platiť podmienka 15 metrov štvorcových na osobu.

Pellegrini si preto myslí, že najlepšie riešenie pre Slovensko teraz je, aby súčasný premiér aspoň dva týždne neorganizoval tlačové besedy a „ponechal informovanie na tých, ktorí sa veci aspoň trochu rozumejú a dajú ľuďom pravdivé a hlavne úplné informácie.“

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico by mal čoskoro vycestovať za straníkmi do regiónov, aby s nimi hovoril o aktuálnej situácii v strane. Pre agentúru SITA to povedali členovia strany. Dianie v Smere-SD sa vyhrotilo po nedávnom..