Tatranská magistrála je opäť otvorená

Vysoké Tatry (Zdroj: SITA)

Tatranská magistrála v úseku medzi Hrebienkom a Sliezskym domom je už priechodná bez problémov. Uvádza sa to na stránke Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP). Práve úsek turistického chodníka popod Slavkovský štít a ústie Velickej doliny patrí v Tatrách k najfrekventovanejším.

Pracovníci Štátnych lesov TANAPu v piatok 22. mája odstránili aj posledné vyvrátené stromy, ktoré blokovali túto turistickú trasu.

Štátne lesy TANAPu ako správca značených turistických chodníkov na území tohto národného parku informovali o uzávere trasy koncom januára. Dôvodom bola bezpečnosť turistov. Jej spriechodneniu bránili opakujúce sa veterné kalamity, ktoré zasiahli túto časť Tatier počas zimných mesiacov. Počasie a terénne podmienky dovolili pustiť sa do odstraňovania vyvrátených stromov až v týchto dňoch. Ako náhradu za červeno značený turistický chodník mohli návštevníci využiť žltú trasu spájajúcu Velickú poľanu so Starým Smokovcom.

Hoci turisti už prejdú spomínaným úsekom bez obmedzení, Štátne lesy TANAPu ich žiadajú, aby rešpektovali prípadné pokyny pracovníkov, ktorí budú aj v nasledujúcich dňoch odstraňovať následky vetrovej kalamity v oblasti pod turistickým chodníkom.

Tatranská magistrála je najdlhším súvislým turistickým chodníkom vo Vysokých a Západných Tatrách. Jej názov bol vytvorený v 30-tych rokoch 20. storočia. Celková dĺžka je okolo 72 kilometrov a optimálny čas prechodu predstavuje tri až štyri dni.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Autonómia? Predstavitelia maďarskej komunity dali Matovičovi rozsiahle požiadavky

Autonómia? Predstavitelia maďarskej komunity dali Matovičovi rozsiahle požiadavky

Blíži sa sté výročie podpisu Trianonskej zmluvy a slovenská vláda pri tejto príležitosti hostila na Bratislavskom hrade priateľské stretnutie s predstaviteľmi Maďarov žijúcich na Slovensku. Členovia mimoparlamentnej strany SMK odovzdali premiérovi pri tejto príležitosti súbor požiadaviek nazvaných Memorandum maďarskej komunity,..