Chcete voliť Trumpa? Nie ste černoch, odkázal Biden

Joe Biden (Zdroj: SITA)

Arogancia či nemiestny žart? Americký prezidentský kandidát za demokratov Joe Biden si svojim komentárom zrejme znepriatelil časť voličskej základne. V diskusnej relácií totiž uviedol, že Afroameričania, ktorí majú problém vybrať si medzi ním alebo súčasným prezidentom Donaldom Trumpom, nie sú černosi.

Demokratický kandidát na prezidenta Spojených štátov Joe Biden sa v piatok 23. mája ospravedlnil za svoj nedávny výrok. V predošlej diskusnej relácií uviedol, že Afroameričania, ktorí zvažujú voliť súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa, nie sú černochmi.

Spomínaný výrok padol v diskusnej relácií Breakfast Club s afroamerickým moderátorom nazvaným ‚Charlemagne tha god‘, ktorý spovedal bývalého viceprezidenta Joea Bidena. Spomínaný kontroverzný výrok sa udial tesne pred jej koncom.

Nie ste černoch

Približne v 17. minúte rozhovoru je možné počuť zamestnanca, ako hovorí moderátorovi, že Bidenov čas bohužiaľ vypršal. „Nemôžete toto robiť černošským médiám,“ kontroval moderátor. Biden do toho vstupuje a vysvetľuje, že by to spravil aj belošským médiám a jednoducho mu neostáva čas.

Charlemagne ho teda pozýva, aby pri jeho najbližšej návšteve mesta New York opätovne prišiel do ich diskusie. „Do novembra ostáva ešte dosť času. Máme viac otázok,“ dodáva moderátor, na čo Biden neslávne odpovedá:

„Ak máte problém vybrať si, či podporujete mňa alebo Trumpa, tak nie ste černoch,“ hovorí bývalý viceprezident. Tento výrok je o to paradoxnejší, že jednou z tém diskusie bola aj otázka, či demokratickí kandidáti (akým je aj Biden) berú afroamerických voličov ako samozrejmosť.

Len žart

Počas neskoršieho hovoru s členmi americkej spoločnosti Black Chambers si Biden už sype popol na hlavu. „Nemal som byť taký chytrák,“ povedal demokratický kandidát na prezidenta a dodal, že skutočne nikdy nebral afroamerickú komunitu za samozrejmú. Viacerí demokratickí politici, napríklad neúspešný kandidát na prezidenta Bernie Sanders, označili Bidenové slová za žart.

Bidenovho výroku sa okamžite chytili aj jeho odporcovia, ktorí ho skritizoval na sociálnych sieťach. „Nenechám si hovoriť, koho mám voliť, podľa farby mojej pleti,“ pripomenuli Bidenovi výrok amerického rapera Kanyeho Westa.

Senátor Tim Scott, jediný čierny republikán v senáte, označil Bidenove slová za šokujúce. „Som černoch 54 rokov. Dnes som bol šokovaný aroganciou a povýšenectvom. Nemôžem veriť vlastným ušiam, že by klesol tak nízko,“ uviedol senátor.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...