Polícia žiada osoby vracajúce sa na Slovensko, aby použili hraničné priechody Jarovce – Kittsee a Petržalka – Berg

Slovenskí opatrovatelia pracujúci v Rakúsku počas protestu na hraničnom priechode Bratislava - Berg (Zdroj: SITA)

Polícia SR žiada osoby, ktoré sa vracajú na územie Slovenskej republiky, smer Bratislava, aby použili hraničný priechod Petržalka – Berg alebo malý hraničný priechod Jarovce – Kittsee.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Bratislava na to upozornilo vo svojom profile na sociálnej sieti.

Diaľnicu D4 na mieste hraničného priechodu Jarovce – Kittsee zablokovali v piatok 22. mája v noci repatrianti, ktorí žiadali o povinnú štátnu karanténu v domácej izolácii za pomoci aplikácie eKaranténa.

Spustenie aplikácie totiž vláda avizovala práve na 22. mája. „Diaľničný hraničný priechod Jarovce – Kittsee je približne od 3:30 prejazdný,“ informuje polícia.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Autonómia? Predstavitelia maďarskej komunity dali Matovičovi rozsiahle požiadavky

Autonómia? Predstavitelia maďarskej komunity dali Matovičovi rozsiahle požiadavky

Blíži sa sté výročie podpisu Trianonskej zmluvy a slovenská vláda pri tejto príležitosti hostila na Bratislavskom hrade priateľské stretnutie s predstaviteľmi Maďarov žijúcich na Slovensku. Členovia mimoparlamentnej strany SMK odovzdali premiérovi pri tejto príležitosti súbor požiadaviek nazvaných Memorandum maďarskej komunity,..