Podmanického platformu považujem za úplne zbytočnú, hovorí smerák Tomáš

Erik Tomáš (Zdroj: SITA)

V relácii Sobotné dialógy dnes spolu diskutovali Erik Tomáš (Smer-SD) a Juraj Šeliga (Za ľudí). Debatovali o pripravovanej chytrej karanténe, možnostiach voľnej nedele aj o aktuálnych udalostiach v strane Smer.

Rozhlasová relácia dnes hostila poslancov NRSR Erika Tomáša a Juraja Šeligu. Vyjadrili sa k najaktuálnejším témam, ktoré rezonujú v spoločnosti. Na niečom sa pohádali, ale na niektorých veciach sa dokázali aj zhodnúť.

Inteligentná karanténa

Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) sa vo vysielaní repatriantom ospravedlnil za to, že aplikácia pre realizáciu domácej karantény nezačala ešte fungovať. Povedal, že verí, že táto aplikácia bude spoločnosťami Google a Apple schválená do niekoľkých hodín, najneskôr do jedného dňa.

Aplikácia je dobre pripravená, bola odoslaná na kontrolu, to je štandardný proces,“ povedal Šeliga v Rádiu Slovensko. Pripomenul, že existuje možnosť isť do štátnej karantény a hneď, ako bude aplikácia spustená, odísť domov. Dnes túto možnosť premiér Matovič ponúkol repatriantom.

Erik Tomáš opakovane kritizoval nepremyslenú a chaotickú komunikáciu vlády. Uviedol, že protestom ľudí sa nečuduje, nakoľko spustenie aplikácie bolo podľa neho ohlásené na tlačovke na piatok 15:00.

Voľná nedeľa

Čo sa týka zákazu predaja v nedeľu, o ktorom prebieha v spoločnosti živá diskusia sa Juraj Šeliga (Za ľudí) vyjadril, že je zástancom hľadania kompromisného riešenia. Uviedol, že by prevádzky mohli byť napríklad otvorené iba doobeda. 

Vládny poslanec tiež uviedol, že nie je šťastný z toho, že sa diskusia o voľnej nedeli posúva medzi hodnotové témy. Podľa jeho slov komunikácia o hodnotových témach často nemá nič spoločné so slušnosťou ba až hraničí s nenávisťou. Poslanec Smeru Erik Tomáš súhlasil, že ak zatvorené obchody v nedeľu zvládajú iné krajiny, mali by sme to zvládnuť aj my.

Interrupcie

Pri zákone, ktorý by mal sprísniť prístup k interrupciám, sa diskutujúci zhodli na dôležitosti znenia konkrétneho zákona. Podľa Šeligu ani pani Záborská, ani poslanec Vašečka doposiaľ so žiadnym konkrétnym návrhom neprišli, takže je predčasné sa vyjadrovať k tomu, či by za takýto zákon zahlasoval. Erik Tomáš poznamenal, že je dôležité sústrediť sa na osvetu, ale rovnako chrániť práva žien.

Hodnotová platforma

Smerák tiež vyjadril svoj postoj ku hodnotovej platforme, ktorú iniciovali poslanci KDŽP spolu s Jánom Podmanickým a Mariánom Kérym zo Smeru. Považuje ju „za absolútne zbytočnú“. Tiež podotkol, že o jej vzniku nevedel a myslí si, že ani vedenie strany o nej nemalo informácie. Odchod Podmanického zo strany nepovažuje Erik Tomáš za nutný. „Toto nie je téma, na ktorej by mal odchádzať,“ povedal.

Nový predseda Smeru

Ďalšou udalosťou, ktorá hýbe politickým svetom sú úvahy o výmene predsedu strany Smer-SD. Tomáš má na to podľa jeho slov tiež vlastný názor, ale keďže rešpektuje pravidlá, bude ho prezentovať v strane. Na adresu župných poslancov, ktorí podporili Pellegriniho v kandidatúre na predsedu, uviedol, že si nemyslí, že je to vzbura. „Nejaká skupina ľudí sa ozvala,“ dodal.

— VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico by mal čoskoro vycestovať za straníkmi do regiónov, aby s nimi hovoril o aktuálnej situácii v strane. Pre agentúru SITA to povedali členovia strany. Dianie v Smere-SD sa vyhrotilo po nedávnom..