SNS vyzýva koaličnú vládu, aby nerušila rekreačné poukazy

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Vývoj ekonomiky ovplyvnia vo veľkej miere práve rekreačné poukazy. Tie ovplyvnili vývoj ekonomiky na toľko, že sa cestovný ruch radil v roku 2019 medzi kľúčové odvetvia. Tak môže byť tomu i tento rok.

Všetky štáty, ktoré postihla súčasná pandémia Koronavírusom majú veľké problémy s ekonomikou, ktorá je spomalená práve kvôli uzavretiu hraníc. Služby, ktoré boli spojené s cestovaním a turizmom, sú od začiatku vyhlásenia núdzového stavu zatvorené.

Ekonomika sa vie naštartovať najmä vďaka domácemu oživeniu hospodárstva s priamou podporou štátu v oblasti cestovného ruchu. Ten bol hlavnou témou počas uplynulého volebného obdobia strany SNS. Tej sa podarilo zavedením rekreačných poukazov a znížením DPH na ubytovanie rozbehnúť turizmus tak, ako už Slovensko dlho nezažilo.

Po vzore Slovenska aj Taliani chcú 500 eurovým príspevkom pre rodiny na ubytovanie podporiť domáci turizmus ako aj Bulhari a Česi na reštart ekonomiky. Naši susedia majú plán už túto letnú sezónu rozbehnúť poukážky na domáce dovolenky.

Slovenská národná strana upozorňuje, aby sa nezabúdalo na športové poukazy v zákonníku práce, ktoré je možné použiť pre maloleté deti. Dúfame, že tento benefit súčasná vláda SR zamestnancom a živnostníkom nezruší. Možno by mohla prehodnotiť aj to, aby štát prispieval priamo zamestnancom a živnostníkom na domáci cestovný ruch či šport pre deti a tak tento benefit by nebol záťažou pre zamestnávateľov či podnikateľov, s tým, že by si klient hradil určitú časť.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico by mal čoskoro vycestovať za straníkmi do regiónov, aby s nimi hovoril o aktuálnej situácii v strane. Pre agentúru SITA to povedali členovia strany. Dianie v Smere-SD sa vyhrotilo po nedávnom..