Nazval ich psami a oni teraz ceria zuby, odkazuje analytik Matovičovi

Ilustračný obrázok (Zdroj: Facebook.com)

Bloger a analytik Radovan Bránik na sociálnej sieti Facebook upozornil na situáciu na hraniciach, kde sa ľudia domáhajú vpustenia do krajiny so záujmom o domácu karanténu. Tá mala podľa plánov začať fungovať najneskôr v piatok o 15:00. Nepodarilo sa ju však spustiť. Čaká na schválenie od Google a Apple. 

“Nazval ich psami spoza plota a teraz tie psy – po x nesplnených sľuboch – ceria zuby a sú pripravené hrýzť. Najneskôr o 15:00 mala začať fungovať “inteligentná” karanténa a aplikácia, ktorá ju mala umožňovať. Nefunguje ešte ani v tejto chvíli. Niektoré “psy” kvôli tomu aby mohli dnes domov ako ľudia spali dve noci v stane,” opisuje situáciu Bránik.

Myslí si, že nesplnenými a nezodpovednými vyjadreniami Igor Matovič dosiahol blokádu hraníc a napätie stúpa. “Postavil proti sebe ľudí, ktorí chcú domov a policajtov, ktorí si musia plniť rozkazy.” Ak nezačne aplikácia rýchlo fungovať, na Slovensko sa pohnú stovky ľudí aj kamióny. Štátu podľa jeho slov ostanú iba dve možnosti.  “...skúsiť ich zastaviť silou a stratiť legitimitu, alebo ich nechať prejsť mimo zákonnej karantény a stratiť autoritu,” vysvetľuje.

Ani jedna z možností podľa Bránika nie je dobrá. Myslí si, že “možno niekomu konečne dopne, že “vtipné” a “neformálne” hlášky a statusy do huby premiéra jednoducho nepatria a môžu spôsobiť naozaj veľký problém”.

Bloger ďalej hovorí, že premiér týchto ľudí nazval psami a “sedlácky ich urazil”, čím ich aj vystavil posmechu v diskusiách. “Iba sa chcú vrátiť domov, aj ich deti majú na záhradách jahody a nevedia sa dočkať svojich tatinov. Na rozdiel od premiéra, ktorý mešká kvôli televíznej relácii však títo domov nemôžu, lebo ich zasa oblafli a zblbli rečami a sľubmi, čo nesplnili,” komentuje ďalej Bránik.

Myslí si tiež, že to vôbec nemusí dopadnúť dobre. “Krajina, v ktorej môže dôjsť ku konfliktu a použitiu sily voči obyčajným ľuďom kvôli blbej appke,” ukončil.

— VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...