Koniec srandy, hovorí Matovič o spore firiem v Humennom

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

V spore medzi spoločnosťami Chemes a Nexis Fibers sa rozhodol zakročiť premiér Igor Matovič (OĽaNO). Vyhlásil, že ho už nebaví čakať, kým začne prvá menovaná firma rešpektovať záväzné neodkladné opatrenie súdu. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková má preto do pondelka vypracovať návrh na urýchlenú zmenu zákona, ktorá by umožnila, aby nedochádzalo k tomu, že firmy nebudú rešpektovať rozhodnutia súdov.

Súd rozhodol, že spoločnosť Chemes má povinnosť zabezpečiť nerušenú a priebežnú dodávku energií na základe týždenných zálohových platieb od firmy Nexis Fibers. Jej zamestnanci sú však od 11. mája doma, pretože ich Chemes napriek súdnemu rozhodnutiu znova odpojil od energií.

„Preto som požiadal pani ministerku spravodlivosti, aby do pondelka vypracovala návrh rýchlej zmeny zákona tak, aby sa už nikto viac v takýchto situáciách nemohol spravodlivosti arogantne vysmievať do očí a trpeli kvôli tomu stovky nevinných rodín, ktorých živitelia sú rukojemníkmi ignorantov zákona,“ uviedol Matovič.

Predseda vlády ďalej vyhlásil, že je úplne bežné, ak v živote, ako aj v podnikaní nastanú nezhody, ale podľa neho musí jedna zo strán rešpektovať rozhodnutie súdu, ak k nemu už raz dôjde a nemôže si robiť, čo chce. „V Humennom sa tak nedeje. Jedna strana sporu si povedala, že stojí nad zákonom, lebo sa jej rozhodnutie súdu nepáči,“ napísal Matovič na sociálnej sieti.

Premiér v tejto súvislosti varoval pred anarchiou. „Ak sa budeme ako spoločenstvo ľudí, ktorí tvoríme štát s názvom Slovensko, naďalej len prizerať takémuto konaniu, nie sme hodní nazývať Slovensko právnym štátom, ale nazvime ho pravým menom – Anarchia,“ dodal Matovič.

Pripomeňme, že 400 zamestnancom spoločnosti Nexis Fibers hrozí v súvislosti s odstavením energií firmou Chemes prepustenie. Do konfliktu sa už vložil aj minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý vyzval Chemes, aby prestala s prerušovaním dodávok energií pre Nexis Fibers. Sulík v tejto veci uviedol, že v padne trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

HUMENNÉ : NEXIS FIBRES … koniec srandyÚprimne ma prestalo baviť čakať na deň, kedy sa niekomu uráči rešpektovať…

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 22. Mai 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...