Talianski experti varujú pred používaním lieku proti malárii

Šéf talianskeho farmakologického ústavu upozornil, že je len veľmi málo dôkazov o efektívnosti lieku proti malárii, ktorý propaguje na liečbu koronavírusu americký prezident Donald Trump. Doktor Nicola Magrini informoval o rôznych testoch, ktoré jeho ústav povolil počas koronakrízy, medzi nimi aj testy hydroxychlorochínu.

Magrini povedal, že hoci sa tento liek v Taliansku používa, ústav ho odporučil len niektorým pacientom, a to buď samostatne, alebo spolu s inými liekmi iba v klinických testoch.

Kým o efektivite hydroxychlorochínu chýbajú vedecké dôkazy, Magrini povedal, že sú si “dosť istí možnými škodlivými účinkami a absenciou bezpečnosti užívania pri niektorých limitovaných podskupinách pacientov“.

Trump je, naopak, presvedčený, že hydroxychlorochín chráni pred koronavírusom, hoci jeho administratíva varovala, že môže mať fatálne vedľajšie účinky.

Magrini dodal, že neočakáva vakcínu skôr než na jar alebo v lete budúceho roka. Talianski vedci spolupracujú na vývoji vakcíny s Oxfordskou univerzitou.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...