Indonézska vláda sa ospravedlnila za pretrvávajúcu hrozbu koronavírusu

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Indonézsky viceprezident Ma’ruf Amin sa v mene vlády ospravedlnil všetkým občanom za to, že hrozba v podobe ochorenia COVID-19 v krajine ešte stále pretrváva.

My, vláda, sa ospravedlňujeme, že sa nebezpečenstvo koronavírusu ešte neskončilo. Nie je jednoduché ho zlikvidovať. Okrem toho, že bojovať s koronavírusom je náročné, Indonézia má v porovnaní s ostatnými krajinami v Združení národov juhovýchodnej Ázie a širšom regióne od Sabangu po Merauke vysoký počet obyvateľov,” povedal v piatok politik a poukázal na to, že niektorí Indonézania tiež nemajú disciplínu a nedodržiavajú pravidlá.

Vo videu, ktoré zverejnili počas každodennej videokonferencie, Amin tiež uviedol, že krajina stále pracuje na zabránení prenosu vírusu, najmä počas moslimského sviatku íd al-fitr. Úrady žiadajú ľudí, aby sa vyhli masovým zhromaždeniam počas osláv pri príležitosti konca ramadánu. “Vláda vyzýva ľudí, aby počas íd al-fitru zostali doma a nešli do mešity alebo na otvorené priestranstvá, keďže stále čelíme hrozbe COVID-19,” upozornil Amin.

Indonézska vláda v piatok oznámila, že pribudlo 634 prípadov nákazy novým koronavírusom. Počet všetkých zaznamenaných infekcií sa tak vyšplhal na 20 796. Indonézia eviduje približne 1 300 úmrtí v dôsledku COVID-19 a viac ako 5 000 uzdravených.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

V Belgicku budú od pondelka otvorené bary a reštaurácie, ktoré zatvorili pred viac ako dvoma mesiacmi v rámci obmedzení na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Stane sa tak v súvislosti s ďalšou fázou uvoľňovania obmedzení. Premiérka Sophie Wilmes v..