Sulík by si tie teplé rožky mohol napiecť sám a dopriať zamestnancom pokoj, povedal Matovič

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Igor Matovič verí, že najlepší recept na zdravý rozum je zatvorenie obchodov v nedeľu a bude sa to snažiť vysvetliť aj ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi. Uviedol to vo štvrtok v diskusnej relácii TV Joj Na hrane, pričom prezradil, že od piatku 22. mája by mala byť už spustená tzv. chytrá karanténa.

Jedna zo súčasných tém, ktorou žije Slovensko, je otázka nedeľného predaja v obchodoch. Podľa premiéra Igora Matoviča zvládnu mať v nedeľu zatvorené krajiny ako Nemecko a Rakúsko, takže by sme to mali zvládnuť aj u nás, uviedol v diskusnej relácii TV Joj Na hrane.

Jednou z tém bola otázka repatriantov, pričom mnohí pracujúci z Nemecka či Rakúska sa nevedia dostať k svojim rodinám. Premiér uviedol, že stále prebiehajú rokovania, napríklad do Maďarska budú môcť Slováci cestovať na 24 hodín aj bez negatívneho testu na koronavírus. Zároveň by od piatka mala byť spustená ‚na ostro‘ chytrá karanténa, čaká sa už len na odsúhlasenie technologickými spoločnosťami.

Pozor na hranice

„V rámci Európy malo Slovensko najmiernejšie opatrenia a dosiahli sme najlepšie výsledky. Čiže poškodili sme si najmenej ekonomiku a dosiahli sme zatiaľ po medicínskej stránke najlepšie výsledky. Teraz, keď ekonomiku chceme naštartovať, my musíme držať palce najmä našim partnerom v okolí,“ uviedol premiér na margo markantného rastu nezamestnanosti.

Témou je aj predaj v obchodoch počas nedele, resp. jeho zákaz. Minister hospodárstva Richard Sulík už dlhšie avizuje, že je proti takémuto kroku a v predošlej relácii povedal, že si už nakúpil kvasnice v prípade, že prejde zastavenie nedeľného predaja.

Sulíkokríza

„Budeme sa mu snažiť vysvetliť, aby to, čo hlásal na bilboardoch, že najlepší recept na zdravý rozum. Aby to heslo nakoniec naplnil, aby to v nedeľu zatvorili,“ povedal premiér. V tejto otázke sú teda premiér a minister stále rozdelení, aj keď údajnú ‚Sulíkokrízu‘ vraj už zažehnali. Matovič preto nechce riskovať rozpad koalície nad otázkou zákazu nedeľného predaja.

„On sa chváli tým, a je naozaj dobrý kuchár, takže mohol by sa stať aj dobrým pekárom a tie teplé rožky by si mohol napiecť sám a dopriať tým zamestnancom obchodov, aby sa mohli aspoň jeden deň v týždni venovať svojej rodine,“ dodal predseda vlády.

Čo sa týka voľby generálneho prokurátora, podľa Matoviča je často spomínaný Daniel Lipšic dobrým kandidátom. Premiér však nechcel priblížiť, či nie je zákon stavaný na mieru jeho bývalého kolegu. Uviedol však, že by prijal verejnú voľbu generálneho prokurátora.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...