USA si uctí obete koronavírusu, vlajky zavejú na pol žrde

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Vlajky v Spojených štátoch zavejú v najbližších troch dňoch na pol žrde. Oznámil to prezident Donald Trump tradične prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete.

Cieľom tohto kroku bude uctiť si “pamiatku Američanov, o ktorých sme prišli pre koronavírus“, uviedol prezident v tweete. Rozhodnutie sa podľa neho bude týkať “všetkých federálnych budov a národných pamätníkov”.

Trump týmto krokom reaguje na výzvu zo strany lídrov Demokratickej strany, ktorej cieľom má byť pripomenutie si “smutného dňa, keď počet obetí dosiahne 100-tisíc“.

Predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová a predseda demokratickej menšiny v Senáte Chuck Schumer Trumpovi napísali, že príkaz na spustenie vlajok na pol žrde by slúžil ako “prejav celonárodného smútku, ktorý každý v našej krajine toľko potrebuje”.

Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Spojených štátoch už prekročil 1,6 milióna a podľahlo mu 95-tisíc ľudí. V počte obetí i nakazených tak patrí USA neslávne celosvetové prvenstvo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

V Belgicku budú od pondelka otvorené bary a reštaurácie, ktoré zatvorili pred viac ako dvoma mesiacmi v rámci obmedzení na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Stane sa tak v súvislosti s ďalšou fázou uvoľňovania obmedzení. Premiérka Sophie Wilmes v..