V juhokórejských nočných kluboch sa infikovalo 95 ľudí a tí nakazili ďalších

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

S ohniskom nákazy, ktoré sa objavilo začiatkom mesiaca v juhokórejskom Soule, sa podarilo spojiť najmenej 215 prípadov ochorenia COVID-19. Prvé prípady nákazy novým koronavírusom súvisiace s klasterom v zábavnej štvrti Itaewon sa začali objavovať okolo 9. mája.

Úrady začali okamžite konať, pričom zhromaždili záznamy o používaní kreditných kariet a telefónov, aby vyhľadali každého, kto sa mohol v tom čase nachádzať v oblasti. Takto sa podarilo vyhľadať a otestovať vyše 77-tisíc ľudí, informovali úrady. Z 215 potvrdených prípadov sa 95 pacientov nakazilo počas návštevy nočných klubov a ďalších 120 infekcií odborníci odsledovali k členom pôvodného klasteru.

Juhokórejské úrady zároveň informovali, že preverujú možnosť využitia novej smartfónovej technológie od Apple a Google, ktorá automaticky upozorní používateľa, ak sa dostane do blízkosti osoby nakazenej koronavírusom.

Zatiaľ si však nie sú istí, či by mohli aplikácie zmysluplne posilniť boj proti ochoreniu COVID-19 v krajine, kde už teraz využívajú na vyhľadanie a izolovanie možných prenášačov vírusu záznamy z telefónov, kreditných kariet alebo bezpečnostných kamier.

Softvér, ktorý predstavuje výsledok nezvyčajného partnerstva medzi konkurenčnými technologickými gigantmi Apple a Google, využíva technológiu Bluetooth na zistenie, či používateľ, ktorý si stiahol aplikáciu, strávil čas v blízkosti iného používateľa aplikácie, ktorý mal neskôr pozitívny test na COVID-19.

Južná Kórea dosiaľ potvrdila celkovo 11 142 prípadov nákazy novým koronavírusom a 264 úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

V Belgicku budú od pondelka otvorené bary a reštaurácie, ktoré zatvorili pred viac ako dvoma mesiacmi v rámci obmedzení na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Stane sa tak v súvislosti s ďalšou fázou uvoľňovania obmedzení. Premiérka Sophie Wilmes v..