Žiadny víťazný tanec nie je namieste. Ekonomickú pomoc Matovičova vláda zbabrala na celej čiare, tvrdí Drucker

Tomáš Drucker (Zdroj: SITA)

Opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19 sa pomaly ale isto rušia a Slovensko sa vracia ako-tak do normálu. Zrušenie obmedzení však podľa exministra a lídra mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáša Druckera neznamená, že „všetko bude v pohode“.

Drucker si myslí, že aj keď si môžeme povedať, že sme pandémiu nového koronavírusu zatiaľ zvládli, tak je to len vďaka tomu, že sa ľudia na Slovensku týždne správali zodpovedne a dodržiavali opatrenia, ako sociálny dištanc či nosenie rúšok, ktoré už na verejnosti nie je pri dodržaní päťmetrových odstupov povinné.

Na druhej strane však exminister varuje. „Cena za úspech je a bude vysoká. Ľudia však dôverovali sľubom, že štát pomôže, že sa postará. Žiaľ, štát nepomohol včas. Ani tak, ako bolo potrebné, ani tak, ako bolo sľúbené. Mnohí podnikatelia končia, prepúšťali a prepúšťajú. Za prvý mesiac to bolo takmer 40-tisíc ľudí. Pre tých kríza len začína,“ myslí si Drucker.

Podľa lídra strany Dobrá voľba, ktorá sa v parlamentných voľbách nedostala do Národnej rady, nebudú veci po skončení pandémie v poriadku aj preto, že súčasná vláda vraj nemyslí ani na 1 krok dopredu.

Bez jasnej vízie

„Veď aj premiér už hovoril, že naša ekonomika je závislá na nemeckej, či talianskej a veľa nezmôžeme. Tak prečo nepodporujeme domáci trh? Poľnohospodárstvo, nové investície, výstavbu, oblasť sociálnych služieb,… všade tam, kde budeme vytvárať pracovné miesta pre ľudí?“ kladie si otázky bývalý minister zdravotníctva a neskôr vnútra.

Drucker tvrdí, že Slovensko je každým dňom pozadu, „pretože namiesto jasnej vízie, ako z toho von, máme jasnú víziu, ako sa v tom teteliť“. Ďalej varuje, že mnohí podnikatelia už museli v dôsledku reštrikčných opatrení zatvoriť svoje prevádzky a tým prišli o prácu tisícky ľudí.

„Naša ekonomika v prvom štvrťroku padla viac, ako ekonomiky Talianska či Španielska, na ktorých sa pandémia naozaj vyzúrila. Nás korona takmer obišla, ale ekonomicky patríme medzi najhoršie zasiahnuté štáty v Európe. A to stačili dva týždne v marci. Žiaden víťazný tanec preto nie je namieste. Pomoc ekonomike vláda Igora Matoviča zbabrala na celej čiare,“ myslí si Drucker.

Podľa neho ľudia a firmy potrebovali podporu okamžite, ale trvalo týždne, kým dostali prvé peniaze a tam, kde bolo treba stovky miliónov eur, sa vláda zmohla poslať pár sto eur na zamestnanca.

„Bolo by potrebné, aby sa kompetentní zatvorili do práce a pracovali nadčasy. Aby navrhli riešenia a dotiahli ich do konca. Ale to by znamenalo menej rečí a menej tlačoviek a viac ozajstných riešení. Hoci sa zdá, že mnohým sa toto divadlo páči. Teda, myslím si, že tým prvým 40-tisíc prepustených už asi veľmi nie. Vraciame sa do ‚normálu‘, ktorý je len začiatkom ekonomickej krízy. Bez plánu, ako s ňou bojovať,“ varuje Drucker v závere svojho komentára.

ĽUDIA BOLI ZODPOVEDNÍ A VERILI, ŽE BUDE DOBREŽivot na Slovensku sa “vracia” takmer do normálu. Väčšina obmedzení sa…

Gepostet von Tomáš Drucker am Donnerstag, 21. Mai 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...