V Smere to vrie

Robert Fico a Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Tlačenie strany do liberálneho spektra či snaha o umlčanie kritikov? Predseda strany Smer-SD Robert Fico viní Petra Pellegriniho a Petra Žigu za nerešpektovanie vnútorných mechanizmov a poškodzovanie strany. Expremiér Pellegrini však kontruje, že Fico sa snaží umlčať rastúcu kritiku a priznáva, že jeho videnie politického sveta sa s Ficovým značne rozchádza.

Bývalému premiérovi a predsedovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi je ľúto, keď jeho neprítomnosť využívajú na oslabovanie strany či politické ambície. Vadia mu najmä vyjadrenia straníkov na situáciu v Smere, informuje agentúra TASR. Proti tejto kritike sa však ohradil podpredseda Smeru-SD a potenciálny rival na post predsedu strany Peter Pellegrini.

Fico tvrdí, že jeho neprítomnosť z dôvodu práceneschopnosti vyústila do poškodzovania strany. Dôvodom majú byť politické ambície niektorých členov, ktorých nátlak vyústil aj do odchodu konzervatívneho poslanca Jána Podmanického z poslaneckého klubu aj strany samotnej.

Vadí mu aj nerešpektovanie vnútorných mechanizmov Smeru, pričom to vidí tak, že ich ignorovaním sa strana posúva do bezhodnotového liberálneho priestoru. „…bezhlavé a politicky naivné verejné vyhlásenia budem považovať za konanie poškodzujúce záujmy Smeru-SD,“ hovorí Fico.

Naše videnia sa rozchádzajú

Ficov odkaz svojim straníkom vzápätí kritizovala dvojka strany, podpredseda Peter Pellegrini, podľa ktorého sa predseda Smeru snaží umlčať čoraz intenzívnejšie kritické hlasy v strane. „List pána predsedu len potvrdzuje, že jeho a moje videnie politického sveta a budúcnosti sa značne rozchádzajú,“ povedal Pellegrini.

Podpredseda Smeru podotkol, že vyjadrenie iného názoru nepovažuje za poškodzovanie záujmov Smeru. Zdôraznil tiež dôležitosť jasného vymedzenia proti fašizmu a odmietnutie spolupráce so subjektami, ktoré takýto svetonázor presadzujú.

Viacerí členovia strany volajú po straníckom sneme Smeru. Peter Pellegrini potvrdil, že má záujem kandidovať na predsedu strany a v prípade, že by nebol pre politický subjekt žiadúci, je rozhodnutý odísť.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...