Aplikácia pre smart karanténu je pripravená. Posledné slovo bude mať Apple či Google

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Interné testovanie aplikácie na smart karanténu bolo na strane štátu úspešné. Ako však informoval Úrad vlády SR, čaká sa na schválenie aplikácie od spoločností Apple a Google.

“Tieto spoločnosti aktuálne posudzujú, či aplikácia spĺňa ich interné predpisy, či dostatočne chráni používateľa a podobne,” dodáva úrad vlády s tým, že predbežný odkomunikovaný termín spustenia aplikácie, najskôr v piatok o 15.00, zostáva nezmenený.

“Občanov prosíme, aby si pred príchodom na štátnu hranicu overili na korona.gov.sk, či je aplikácia v ostrej prevádzke,” dodáva Úrad vlády SR. Spoločnosti Apple a Google podľa úradu vlády vykonávajú nad všetkými aplikáciami, ktoré súvisia s pandémiou, špeciálny dohľad.

Sme inovatívni

Slovensko je treťou krajinou v Európe, ktorá takúto aplikáciu má. Podobne ako webstránka corona.gov.sk nestála aplikácia štát ani euro. Podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího je táto aplikácia kľúčom v boji proti koronavírusu.

Aplikácia bude občanov vyzývať, aby sa odfotografovali a preukázali tým svoju polohu. Pokiaľ tak neurobia, bude o tom informovaný regionálny úrad verejného zdravotníctva, a ten vyšle buď svojho pracovníka, alebo políciu.

Za porušenie karantény hrozí pokuta 1 650 eur. V treťom dni domácej karantény by si mali mať možnosť občania objednať test na Covid-19 na mobilnom mieste. Ten by mal byť povinný.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...