Milanová: Múzeá a galérie potrebujú návštevníkov

Natália Milanová (Zdroj: SITA)

Múzeá a galérie potrebujú návštevníkov, upozornila na to ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) počas dnešnej prehliadky výstavy Slovenského národného múzea (SNM) Milan Rastislav Štefánik – Osloboditeľ na Bratislavskom hrade.

Pri príležitosti Svetového dňa kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj si ministerka zároveň pozrela výstavu Emílie Rigovej „Čohani z Kohi Ajlend“ (Čarodejnica z Coney Island) v Kunsthalle Bratislava. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva kultúry Matúš Bystriansky.

SNM je so svojimi 18-timi špecializovanými múzeami našou najväčšou kultúrnou inštitúciou. Boj proti šíreniu pandémie Covid 19 ich podobne, ako ďalšie kultúrne inštitúcie, už v marci zatvoril pre verejnosť, čím prišli o svoje príjmy. Pre SNM to znamená odhadovanú mesačnú stratu približne 390-tisíc eur mesačne,“ vysvetlil Bystriansky.

Ako ďalej uvádza, odhadovaná strata vlastných mesačných príjmov zriadených organizácií Ministerstva kultúry SR (MK SR) sa pohybuje v intervale 1,6 až 1,8 milióna eur. Vyplýva to z priemerných mesačných vlastných príjmov organizácií zriaďovaných MK SR za roky 2017 až 2019.

Výstava SNM – Historického múzea je pripravená v spoluprácu s Vojenským historickým ústavom. Štefánika ukazuje ako študenta, astronóma, zberateľa a diplomata. Ministerka zároveň navštívila výstavu Emílie Rigovej „Čohani z Koni Ajlend“ v Kunsthalle Bratislava. „Výtvarníčka s originálnym prístupom k otázke rómskej identity a feminizmu sa v závere roka 2018 stala víťazkou súťaže pre mladých umelcov do 40 rokov, Ceny Oskára Čepena,“ dodal Bystriansky.

Poslaním Svetového dňa kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj, ktorý vychádza na 21. mája, je podpora záujmu o iné kultúry, vzájomný dialóg a príležitosť dozvedieť sa viac o kultúrnej diverzite.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pre šírenie dezinformácií si ministerstvo predvolalo bieloruského veľvyslanca

Pre šírenie dezinformácií si ministerstvo predvolalo bieloruského veľvyslanca

Pre šírenie dezinformácií si dnes na ministerstvo zahraničných vecí predvolali bieloruského veľvyslanca Igora Alexandroviča Leščeňa. Šíriť mal dezinformácie o odchode slovenského veľvyslanca v Bielorusku Jozfa Migaša. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a euróspkych..