Kollár podpísal memorandum s dôchodcami. U ministra lobuje za 13. dôchodky

Ján Lipiansky a Boris Kollár (Zdroj: Denník S)

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár dnes podpísal memorandum o spolupráci s predsedom Jednoty dôchodcov Slovenska. Memorandum zdôrazňuje pre seniorov sociálne istoty, ochranu ich práv a zaistenie dôstojných životov.

V prezidentskom paláci dnes prebehol slávnostný akt podpisu spoločného memoranda o porozumení a vzájomnej spolupráci medzi predsedom parlamentu Borisom Kollárom a predsedom Jednoty dôchodcov Slovenska Jánom Lipianskym.

Kollár v úvode pripomenul, že v dnešnej ťažkej situácii v dôsledku pandémie boli dôchodcovia najohrozenejšou skupinou obyvateľstva. Chce preto, aby sa seniori mohli cítiť isto v dnešnej dobe, na čo má slúžiť aj spomínané memorandum.

Tlačová konferencia predsedu NR SR Borisa Kollára po stretnutí so zástupcami Jednoty dôchodcov Slovenska

Gepostet von Národná rada Slovenskej republiky am Donnerstag, 21. Mai 2020

Ešte vydržme

Podľa Lipianskeho je vidno, že sa valná väčšina seniorov správa zodpovedne, čo je možné vidieť aj na číslach ohľadom infekcie. „Chcel by som ale poprosiť, aby sme sa nedostali do nejakého pocitu, že už tu nič nehrozí,“ podotkol predseda JDS s požiadavkou, nech všetci ešte vydržíme.

Spomínané memorandum má dopomôcť aj tomu, aby sa chránili práva a dôstojný život dôchodcov. Lipiansky vyzdvihol spoluprácu v rôznych oblastiach s minulou vládou a vyjadril vieru v to, že rovnako produktívne bude JDS spolupracovať s novou garnitúrou.

Poslankyňa a podpredsedníčka hnutia Sme Rodina Petra Krištúfková uviedla, že strana bude garantom pri odstraňovaní krivdy pre ženy ročníkov 1958 až 1960, ktorým sa neodpočítava polrok do nástupu do dôchodku za každé narodené dieťa.

Petra Krištufková, Martin Borguľa, Ján Lipiansky a Boris Kollár (Zdroj: Denník S)

Sociálne istoty

„Toto je aj jasný signál verejnosti, seniorom, že je to práve Boris Kollár, ktorý dnes zdvihol vlajku sociálnych istôt a garancie sociálnych istôt, tak ako to sľuboval pred voľbami,“ poznamenal zase poslanec Sme Rodina a splnomocnenec pre napĺňanie memoranda Martin Borguľa.

Počas otázok na predsedu parlamentu došla reč aj na 13. dôchodky, ktoré presadila ešte bývalá vláda. Kollár uviedol, že bojuje u ministra financií za to, aby neboli zrušené a dodal, že dôchodcom ‘zachránil’ vlaky zadarmo.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pre šírenie dezinformácií si ministerstvo predvolalo bieloruského veľvyslanca

Pre šírenie dezinformácií si ministerstvo predvolalo bieloruského veľvyslanca

Pre šírenie dezinformácií si dnes na ministerstvo zahraničných vecí predvolali bieloruského veľvyslanca Igora Alexandroviča Leščeňa. Šíriť mal dezinformácie o odchode slovenského veľvyslanca v Bielorusku Jozfa Migaša. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a euróspkych..