V nemocnici v Bombaji sa infikovaným matkám narodilo vyše sto zdravých detí

Ilustračný obrázok (Zdroj: Freepik.com)

V nemocnici v indickom Bombaji sa matkám infikovaným novým koronavírusom narodilo už viac než sto zdravých detí. Tri z celkovo 115 bábätiek narodených nakazeným matkám v nemocnici Lokmanya Tilak Municipal General Hospital za posledný mesiac mali spočiatku pozitívne testy na ochorenie COVID-19, avšak následné testy to nepotvrdili, uviedli lekári.D

ve ďalšie infikované tehotné ženy v nemocnici zomreli, jedna z nich pred narodením dieťaťa. Viac než polovica z týchto detí sa narodila cisárskym rezom, pričom 56 z nich tvorili chlapci a 59 dievčatá.

Prenos vírusu z matky na dieťa, či už v maternici alebo počas pôrodu, je zriedkavý, uviedol v tejto súvislosti Adam Ratner, expert na detské infekčné ochorenia z New York University School of Medicine. Zároveň však upozornil na to, že “situácia sa rapídne mení” a časom sa môžu objaviť nové dáta.

Vo februári diagnostikovali nový koronavírus čínskemu novorodencovi len 30 hodín po narodení vo Wu-chane, pôvodnom epicentre nákazy. V marci zomrelo na koronavírus dieťa s pozitívnym testom na COVID-19 v Chicagu. Išlo o prvý známy prípad úmrtia dieťaťa mladšieho ako rok nakazeného vírusom.

S takmer 24-tisíc prípadmi nákazy a vyše 840 úmrtiami je indická finančná metropola Bombaj epicentrom pandémie v krajine. India registruje celkovo už viac než 112-tisíc infikovaných a 3 435 obetí nákazy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...