Tréner Klopp sa na prvom tréningu FC Liverpool po koronapauze cítil ako v prvý školský deň

Jurgen Klopp (Zdroj: SITA)

Ako prvý deň v škole. Takými slovami opísal nemecký kouč Jürgen Klopp prvý tréning lídra anglickej futbalovej Premier League FC Liverpool po uvoľnení opatrení na zmiernenie šírenia ochorenia COVID-19. “The Reds” spoločnú prípravu po dvojmesačnej pauze absolvovali v tréningovom centre Melwood.

Vstal som skôr ako zvyčajne a uvedomil si, že dnes je prvý deň. Cítil som sa ako v prvý školský deň. Síce to u mňa bolo už pred 46 rokmi, ale isto to bolo veľmi podobné,” cituje Kloppa oficiálny web klubu z Liverpoolu.

V najvyššej anglickej futbalovej súťaži zostáva do konca sezóny 2019/2020 dohrať spolu 92 duelov. Prerušená je od 13. marca a reštart je predbežne plánovaný na druhú polovicu júna. Aktuálne v Anglicku môžu kluby trénovať, no stále ide iba o prípravu a malých skupinách. V jednej môže byť maximálne 5 futbalistov, jednotka nesmie trvať dlhšie ako 75 minút a samozrejmosťou je udržiavanie odstupu.

FC Liverpool má na čele tabuľky náskok 25 bodov pred Manchestrom City a už len dve víťazstvá ho delia od spečatenia zisku titulu, prvého po tridsiatich rokoch.

“Netušíme ešte, aký čas budeme mať na tréningy, ale urobíme všetko pre to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na ukončenie aktuálnej sezóny aj na začiatok tej nasledujúcej. Podľa mňa totiž medzi jednotlivými ročníkmi nebude dlhá pauza,” poznamenal Klopp a doplnil, že aktuálny čas berie ako tradičnú júlovú prípravu na novú sezónu. Ocenil tiež, že jeho zverenci mali priestor trochu si oddýchnuť, teda aspoň po fyzickej stránke.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...