Celosvetovo už počet potvrdených prípadov koronavírusu prekročil 5 miliónov

Ilustračné foto (Zdroj. SITA)

Počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 na celom svete prekročil päť miliónov. Vyplýva to z údajov americkej Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky.

Najviac prípadov hlásia Spojené štáty (vyše 1,55 milióna), Rusko (308 705), Brazília (291 579), Veľká Británia (249 619) a Španielsko (232 555). Počet obetí nového koronavírusu celosvetovo presiahol 328-tisíc.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zároveň oznámila, že v stredu zaznamenala najvyšší denný prírastok nových potvrdených prípadov za 24 hodín od začiatku pandémie – viac ako 106-tisíc.

S touto pandémiou nás ešte čaká dlhá cesta,” skonštatoval v tejto súvislosti generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom-Ghebreyesus počas brífingu v Ženeve, pričom poznamenal, že “takmer dve tretiny týchto nových prípadov pripadajú na štyri krajiny“. Sú to Spojené štáty, Rusko, Brazília a India, potvrdila pre CNN epidemiologička Maria Van Kerkhove z WHO.

CNN však upozorňuje, že v hlásení prípadov WHO sú oneskorenia, takže to neznamená, že týchto 106-tisíc pacientov reálne testovali alebo započítali za uplynulých 24 hodín.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...