Zabili ste mi kamaráta, viním z toho vás, pán Matovič, vyhlásil Chmelár

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

S uvoľňovaním opatrení proti šíreniu nákazy Covid-19 na Slovensku pribúdajú viaceré hlasy, ktoré varujú, že pozastavenie niektorých lekárskych vyšetrení a zákrokov počas pandémie bude stáť ďalšie životy. Jedným z nich je podľa analytika Eduarda Chmelára aj čerstvo vyhasnutý život jeho kamaráta a bývalého kolegu Bohuša Bodacza, ktorého odmietli chorého vziať do nemocnice, práve pre koronakrízu.

Spisovateľ, scenárista a novinár Bohuš Bodacz zomrel vo veku 65 rokov po dlhom boji s chorobou. Do nemocnice ho však podľa Chmelára nevzali pre koronakrízu. „A tak zomrel doma, bez pomoci. A ja z toho viním túto nekompetentnú vládu,“ píše analytik v úvode statusu, v ktorom nielen spomína na svojho nebohého kamaráta a bývalého novinárskeho kolegu, ale najmä tvrdo kritizuje postup vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

„Viním z toho vás, premiér Matovič, že vypisujete infantilné statusy, hoci sa tvárite zaneprázdnene a problémy vám unikajú cez prsty. Viním z toho vás a toho vášho neschopného miništranta (nie ministra, to nie je preklep – miništranta), ktorý chce riešiť problémy v zdravotníctve duchom svätým,“ odkazuje Chmelár premiérovi a ministrovi zdravotníctva.

Podľa analytika sa vláda na záchrancov národa iba hrala. V kritike na adresu šéfa OĽaNO potom ešte pritvrdil. „Pateticky ste nás balamutili, že nechcete byť premiérom v krajine, v ktorej zomierajú ľudia, ale oni umierali! Vo veľkom, hoci sa o nich mlčalo, hoci ich nikto nepočítal, vašou vinou!“ vyčíta analytik premiérovi vo svojom facebookovom statuse.

Matovičovi mŕtvi

Chmelár pripomína, že názory viacerých odborníkov, podľa ktorých zomreli počas pandémie koronavírusu zbytočne tisíce ľudí v dôsledku zanedbania lekárskej starostlivosti, odkladania operácií a odmietania ordinovať. Podľa oficiálnych štatistík od začiatku tohto roka zomrelo na Slovensku viac ako 21 450 ľudí.

„Koľko z nich máte na svedomí vy, páni Matovič a Krajčí? Koľkí z nich zomreli vašou vinou na rakovinu či srdcovocievne choroby? Český premiér upozornil na nevyhnutnosť zdravotnej starostlivosti týkajúcej sa všetkých vážnych chorôb už začiatkom marca, čo ste robili vy? Kydali na minulú vládu, strašili ľudí a odsúdili tisíce pacientov na smrť v dôsledku zanedbanej zdravotnej starostlivosti. Bobo bol skvelý, dobrý a láskavý človek, jeden z najlepších, akých som poznal. Zabili ste ho vy,“ píše Chmelár o predstaviteľoch vlády.

Analytik a zakladateľ hnutia Socialisti.sk vyzýva v závere politikov na zodpovednosť. „Volám na zodpovednosť všetkých tých prašivých politikov, ktorí pred kamerami hrali divadlo, ale v skutočnosti opustili tých, ktorí najviac potrebovali pomoc. Mala to byť doba, na ktorú sa malo spomínať ako na Matovičove deti. Ostali z toho len Matovičovi mŕtvi. A ja len dúfam, že vás rodiny zosnulých budú za to všetko, čo ste napáchali, žalovať,“ uzatvára Chmelár svoj status.

Podľa štúdie z Nemecka môže mať pravdu

Chmelárove tvrdenia pritom nie sú podľa dát z cudziny postavené na vode. Napríklad štúdia nemeckého ministerstva vnútra, ktorá unikla na verejnosť, uvádza, že v marci a apríli sa 90 % všetkých potrebných operácií v Nemecku neuskutočnilo a boli odložené.

Odborníci predpokladajú, že v dôsledku toho už zomrelo alebo tento rok ešte zomrie 5000 a až 125-tisíc pacientov. Autorom vyše 190-stránkovej štúdie je úradník nemeckého ministerstva vnútra Stephan Kohn, ktorého postavili mimo službu a vyšetruje sa ako interná správa rezortu unikla do médií.

Pripomeňme, že ochorením Covid-19 spôsobeným koronavírusom SARS-Cov-2 sa na Slovensku doposiaľ nakazilo 1502 pacientov. 28 ochoreniu podľahlo a 1 245 sa doposiaľ vyliečilo.

ZABILI STE MI KAMARÁTAVo veku 65 rokov zomrel spisovateľ, literárny kritik, scenárista a novinár Bohuš Bodacz. Môj…

Gepostet von Eduard Chmelár am Mittwoch, 20. Mai 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...