Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa začal zaoberať Jozefom Pročkom

Jozef Pročko (Zdroj: SITA)

Výbor Národnej rady, ktorý skúma konflikty záujmov, začal konanie voči Jozefovi Pročkovi. Previniť sa mal tým, že ako verejne činný politik na internete propagoval svoju súkromnú firmu.

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie súvisiace s podozrením z konfliktu záujmu voči niekdajšiemu zabávačovi a súčasnému poslancovi za OĽaNO Jozefovi Pročkovi.

Predseda výboru Richard Raši (Smer-SD), ktorý túto skutočnosť oznámil TASR, dodal, že Pročko sa mal previniť tým, že na sociálnej sieti propagoval rodinnú obchodnú spoločnosť. To, o aký konkrétny príspevok šlo, medializované nebolo.

„Na základe podania sme začali konanie. Sme povinní prešetriť, či naozaj verejný funkcionár nepropagoval súkromnú firmu. V tom prípade by to bol konflikt záujmov,“ skonštatoval pre novinárov Raši.

Vysvetlil tiež, že nik ďalší zo zvolených poslancov v konflikte záujmov nie je. Zákonodarcovia museli všetky aktivity, ktoré by zakladali podozrenie tohto druhu, stopnúť do 30 dní od nástupu do funkcie.

Toto konanie nie je jediné

Problém podobného charakteru ale nemá iba Pročko, hoci v druhom prípade nejde o politika. Šéf výboru ozrejmil, že sa zaoberajú aj podnetom organizácie Transparency International Slovensko (TIS), ktorý smeroval voči niekdajšiemu riaditeľovi ŽSR Igorovi Polákovi.

Ako píše TASR, mimovládka podľa Rašiho slov namieta, že v čase, keď bol Polák vo funkcii generálneho riaditeľa ŽSR, bol zároveň aj v dozornej rade súkromnej akciovej spoločnosti. Šéf výboru uviedol, že Poláka požiadali o vysvetlenie.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...