V Anglicku hráči kladú otázky, na ktoré im nevedia odpovedať. Sme laboratórne potkany? Pýta sa spoluhráč Dúbravku

Jurgen Klopp (Zdroj: SITA)

Prvá fáza testovania hráčov a členov zázemia účastníkov najvyššej anglickej súťaže priniesla šesť pozitívnych prípadov a z toho až tri pochádzajú z tímu FC Watford. Ide o jedného hráča a dvoch členov realizačného tímu.

Burnley hlási ochorenie COVID-19 u asistenta trénera Iana Woana. V ďalších dvoch prípadoch nešpecifikovali, o aké organizácie ide. Testovali dovedna 740 ľudí v 19 kluboch Premier League v priebehu nedele a pondelka. Nemenovaný dvadsiaty klub začal testovanie až v utorok.

Zaujímavým prípadom je kapitán Watfordu Troy Deeney. Tridsaťjedenročný útočník tvrdí, že sa nebude zúčastňovať na tréningoch, kde treba dodržiavať sociálny odstup. Skúsený futbalista má výhrady voči zdravotnému protokolu, ktorý predložili hráčom jednotlivých klubov.

Moje otázky sú úplne jednoduché. Hráči tmavej pleti, Aziati či miešanci rôznych etník sú štyrikrát viac náchylní na choroby a dvakrát viac na dlhodobé ochorenie. Bude v ich prípade prebiehať skríning nejakým špeciálnym spôsobom? A čo sa stane, keď sa vyskytne skutočný problém?” cituje Deeneyho, hráča tmavej pleti, YouTube show.

Deeney sa ďalej pýta, čo sa stane, keď bude chcieť hlavičkovať rovnako ako ďalších devätnásť hráčov, ktorí budú v tom istom čase na ihrisku. “Budeme všetci v tesnej blízkosti. Čo potom? Na tieto otázky mi nikto nevedel odpovedať. Nie preto, žeby nechcel, ale preto, že nevedel. Ak teda nepoznáme odpovede na otázky, prečo by som sa mal vystavovať riziku?” doplnil Deeney.

Vedenie Watfordu tvrdí, že jeho ihrisko je bezvírusové a teda pripravené na rozbehnutie tréningového procesu. A traja ľudia s pozitívnym nálezom budú izolovaní na jeden týždeň a potom pôjdu znova na testy.

Obranca Danny Rose je ďalší, ktorý má výhrady voči návratu na tréningové plochy v súčasnej epidemiologickej situácii, ktorá v Anglicku stále nie je priaznivá. Obranca Tottenhamu, ktorý bol naposledy na hosťovaní v Newcastle United tvrdí, že dychtí po návrate futbale, ale nie za každú cenu.

Treba si uvedomiť, že množstvo ľudí je na tom oveľa horšie ako my futbalisti. Sme v určitej fáze boja s chorobou a my chceme experimentovať. Viem si predstaviť ako ľudia doma hovoria: ´Oni zarábajú toľko peňazí, že sa musia vrátiť k futbalu…´ Sme nejaké morčatá alebo laboratórne potkany?” pýta sa 29-ročný spoluhráč Martina Dúbravku.

Zatiaľ čo vo Francúzsku, Belgicku či Holandsku už definitívne odpískali sezónu 2019/2020, nemecká bundesliga sa už opätovne rozbehla a rovnakú ambíciu má v júni aj Premier League. Pritom Veľká Británia má v počte úmrtí na následky nového koronavírusu druhú najvyššiu úmrtnosť na svete po Spojených štátoch amerických a denne stále pribúdajú stovky nových prípadov nákazy.

Kluby Premier League usporiadajú budúci utorok konferenčný hovor s cieľom prediskutovať protokoly potrebné na kontaktnú prípravu, pretože doteraz môžu trénovať iba v malých skupinách s väčším odstupom. FC Liverpool je dlhodobý suverénny líder tabuľky len dve víťazstvá mu chýbajú k zisku prvej trofeje šampióna Premier League po 30 rokoch. Zverenci Jürgena Kloppa majú na čele náskok 25 bodov hráčmi Manchestru City. Do konca súťaže zostáva odohrať deväť kôl.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...