Členovia WHO schválili zhodnotenie reakcie organizácie na pandémiu nového koronavírusu

Tedros Adhanom Ghebreyesus (Zdroj: SITA)

Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) jednohlasne prijali rezolúciu vyzývajúcu na nezávislé “komplexné zhodnotenie” medzinárodnej reakcie na pandémiu ochorenia COVID-19, ktoré agentúra koordinovala. Rezolúciu predložili členské štáty Európskej únie, africké krajiny a ďalšie.

Dokument vyzýva generálneho riaditeľa WHO, aby v “najskoršom vhodnom momente” začal vyšetrovanie, ktoré by “ohodnotilo skúsenosti a ponaučenia získané z medzinárodnej zdravotníckej reakcie na COVID-19 koordinovanej WHO”. Zatiaľ nie je jasné, kto, ako a kedy by takéto hodnotenie vykonal.

Uznesenie okrem iného poukázalo na úlohu rozsiahlej imunizácie proti COVID-19 “ako globálneho verejného blaha” a vyzvalo medzinárodné organizácie, aby spolupracovali na výrobe bezpečných, účinných a cenovo dostupných liekov a vakcín.

Organizáciu a jej vzťah s Čínou, kde sa nový koronavírus začal pôvodne šíriť, ostro skritizovali Spojené štáty. Americký prezident Donald Trump cez noc vymenoval obavy a kritiku voči WHO jej generálnemu riaditeľovi Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi, informuje agentúra AP.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...