Pozitívny test na koronavírus v Slavii Praha, reštart českej ligy možno v ohrození

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Ďalšiu trhlinu dostala najvyššia česká futbalová súťaž a snaha o reštart sezóny 2019/2020. Po pozitívnom teste hráča Mladej Boleslavi totiž potvrdili koronavírus u ďalšieho futbalistu, tentokrát z kabíny lídra súťaže SK Slavia Praha.

Klub okamžite zrušil prípravný zápas proti Jihlave naplánovaný na utorkové popoludnie a čaká na ďalšie pokyny od príslušných orgánov. Informáciu priniesol web iDnes.cz.

Jeden z hráčov Slavie má pozitívny test na koronavírus. Klub ruší prípravný zápas a čaká na ďalšie pokyny hygienickej služby,” napísal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na twitteri.

V najvyššej českej súťaži začali s plošným testovaním hráčov, členov realizačných tímov a ďalších pracovníkov klubov. Ide o procedúru, ktorá by mala zabezpečiť návrat ligového futbalu na súťažné trávniky. Otázne však je, nakoľko reálny bude reštart ligy v prípade, že v jednotlivých tímoch testy potvrdia nákazu ochorením COVID-19.

Česi plánujú reštart ligy na sobotu 23. mája. Zaujímavosťou je, že prvý súboj po dlhej pauze má Slavia absolvovať proti Mladej Boleslavi (26.5.).

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusko a Poľsko ešte počas dohrávanej sezóny 2019/2020 posunutej pandémiou koronavírusu umožnia vstup fanúšikom na tribúny futbalových štadiónov. Nepôjde však o úplné otvorenie arén, na zápasy sa v oboch krajinách dostane iba obmedzený počet záujemcov. Poľská Ekstraklasa pokračuje..