Slovenský Macron? Šeliga sa dal dokopy so staršou kolegyňou, píšu médiá

Jana Žitňanská a Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

AKTUALIZÁCIA O údajnom novom páre v slovenskej politike píše portál Topky.sk, podľa ktorého sa vraj dal dokopy poslanec strany Za ľudí Juraj Šeliga a jeho stranícka kolegyňa Jana Žitňanská. Vzťah údajne mesiace tajili, ale teraz sa fotografovi portálu podarilo zachytiť, ako poslankyňa strávila pár nocí po sebe v dome, kde býva podpredseda parlamentu a nádejný kandidát na nového šéfa strany Za ľudí.

20.5. 11:20: Článok bol aktualizovaný o vyjadrenie Juraja Šeligu na sociálnej sieti.

Stranícki kolegovia sa mali podľa portálom zverejnených fotografií stretnúť napríklad aj v piatok 15. mája, keď Šeliga prišiel pred dom, kde býva Žitňanská. Nastúpil k nej do auta a spoločne odišli do bratislavského Ružinova. V dome, kde býva podpredseda NRSR strávila politička údajne celú noc a ráno išla domov. To sa vraj opakovalo viackrát.

Podľa portálu zase Šeliga minulý týždeň išiel k Žitňanskej vládnou limuzínou hneď po rokovaní parlamentu a strávil u nej celú noc. Topky.sk pritom poukazujú na pomerne veľký vekový rozdiel medzi 30-ročným poslancom a 46-ročnou političkou.

To, že je Šeliga o pár rokov mladší od Žitňanskej, by však nemalo byť žiadnou bombastickou správou. Napríklad manželka francúzskeho prezidenta Brigitte je od Emmanuela Macrona oveľa staršia. Brigitte Macronová má už 67 a šéf Elizejského paláca iba 42. Aj na ich vekový rozdiel neraz narážali viaceré francúzske, ale aj zahraničné médiá.

Žitňanská a Šeliga

Pripomeňme, že Jane Žitňanskej pred dvomi rokmi tragicky zahynul manžel Robert, ktorý sa ako chodec stal obeťou autonehody v Bruseli a takmer rok bojoval o život v nemocnici. Politička zostala sama s tromi deťmi.

Jana Žitňanská bola podpredsedníčkou KDH, ale neskôr zo strany vystúpila a spoločne so svojím manželom, Danielom Lipšicom a Gáborom Grendelom založili stranu NOVA. V rokoch 2014 – 2019 bola poslankyňou Európskeho parlamentu za koalíciu strán NOVA, KDS a OKS a v tohtoročných parlamentných voľbách ju zvolili do NR SR ako členku strany Za ľudí.

Juraj Šeliga bol jedným z organizátorov protestov Za slušné Slovensko, ktoré vyvolala vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Demonštrácie, na ktoré chodili desaťtisíce ľudí pripravili o kreslo nielen ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ale odstavili z premiérskej stoličky aj vtedajšieho predsedu vlády a šéfa Smeru Roberta Fica.

Šeliga neskôr od protestov ustúpil po stretnutiach s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom, ku ktorému neskôr prestúpil hneď pri vzniku strany Za ľudí. Dnes sa o Šeligovi hovorí ako o jednom z možných nástupcov Kisku na čele strany, keďže bývalá hlava štátu do parlamentu nenastúpila pre zdravotné problémy a o výmene predsedu strany Za ľudí sa hovorí stále častejšie.

Sme len kolegovia a priatelia, tvrdí Šeliga

“S Janou Žitňanskou sme kolegovia a priatelia. Bodka, end of the story. Vytvárať konštrukcie a svoje vlastné závery mi vzhľadom na blízkych ľudí nepríde korektné,” reagoval Šeliga na zverejnené informácie.

Na sociálnej sieti zároveň zverejnil fotografiu, na ktorej je na káve s Janou Žitňanskou. “Pozdravujeme a posielam “tajné” foto z dnešnej spoločnej kávy. Kiežby len takéto klebety boli najväčší problém Slovenska alebo našej strany,” dodáva Šeliga.

“Mladý žralok.”Úprimne som nechcel na vyfabrikovaný bulvárny príbeh ani reagovať. Sú tu predsa len dôležitejšie veci….

Gepostet von Juraj Šeliga – Za ľudí am Dienstag, 19. Mai 2020

— TOP/JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...