Reštart Fortuna ligy plánujeme na 6. júna, hlási ÚLK

Fanúšikovia z FC Spartak Trnava na tribúne počas futbalového zápasu 19. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 medzi FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava (Zdroj: SITA)

Slovenská futbalová Fortuna liga je o krok bližšie k tomu, aby sa v nej podarilo dohrať sezónu 2019/2020. Tú prerušila pandémia koronavírusu ešte v prvej polovici marca po skončení základnej časti, potrebné je teda absolvovať celú nadstavbu.

Vedenie súťaže označilo za reálny reštart 6. júna, keďže v úvode júna vláda SR v spolupráci s konzíliom odborníkom plánuje zrušiť konanie športových podujatí ako jedno z opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19. Fortunaligové kluby sa aktuálne môžu pripravovať za prísnych opatrení.

Pre nás je to vítaná správa. Samozrejme, stále platia prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia, ktoré treba dodržiavať, ako je napríklad zákaz využívania šatní. Vyhliadka, že 6. júna rozbehneme ligu, začína byť reálna. Zatiaľ sa držíme tohto termínu. O všetkom sa budeme rozprávať v piatok na Prezídiu ÚLK so zástupcami klubov a uvidíme, na čom sa dohodneme,” povedal prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák na webe ÚLK.

Vedenie najvyššej slovenskej futbalovej súťaže pripravilo manuál na to, ako absolvovať ligové súboje. “Pripravili sme komplexný a obsiahly manuál organizácie zápasov a čakáme na jeho potvrdenie, resp. pripomienkovanie zo strany štátu. Prvoradé je zdravie, to je samozrejmé. Ak to ale bude možné, chceme Fortuna ligu dohrať,” doplnil Kozák.

Po reštarte sa súboje FL budú hrať bez prítomnosti divákov, ak to však situácia dovolí, ešte v ročníku 2019/2020 by sa na tribúnach mohli v obmedzenom počte objaviť aj fanúšikovia. Lídrom súťaže je Slovan Bratislava s náskokom desiatich bodov pre Žilinou, tretia Dunajská Streda stráca na lídra už 17 bodov. Štvrté sú Michalovce, piata Trnava a šiesty Ružomberok.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...