Bezák: Minister zdravotníctva nemôže byť veriaci. Kresťania by sa mali odsunúť nabok

Robert Bezák (Zdroj: Youtube)

Ministrom zdravotníctva by nemal byť veriaci človek, myslí si progresívny biskup Robert Bezák. Podľa nebo by sa dnes mali už kresťania odsunúť nabok z niektorých tém či pozícií na Slovensku, pretože doba už zašla priďaleko.

Kresťania by nemali obsadzovať niektoré povolania a stiahnutie sa pre nich by malo platiť aj v politike, myslí si emeritný arcibiskup a podporovateľ progresívcov Robert Bezák známy podporou súčasnej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej a koalície PS/Spolu.

Kňaz bol nedávno hosťom v diskusnej relácii Michala Olaha, pričom reč došla aj na kresťanov v politike, resp. stredobodom jednej z tém bol súčasný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý sa netají svojím hlbokým prežívaním kresťanskej viery. Podľa Bezáka však zobral minister miesto, kam nepatrí. Nie pre svoje zručnosti či vzdelanie, ale preto, že je kresťan.

„Minister zdravotníctva v súčasnosti nemôže byť veriaci človek, to si povedzme otvorene. Sú mnohé posty, kde veriaci musí uvažovať, či tam pôjde. Keď systém stojí, ako stojí, a on už sa meniť nebude, lebo tam sme zašli,“ myslí si progresívny kňaz. Minister by podľa Bezáka nemal ani prejavovať svoje náboženské prežívanie na internete.

Poďme nabok

Podľa Bezáka by sa teda mali kresťania „odsunúť nabok“, aspoň v niektorých témach či pozíciách. Dokonca to vidí až tak, že by kresťania mali zvážiť návrat k skúsenostiam z totality. „Ak som bol veriaci, nechcel som byť v armáde, nechcel som byť policajtom, ak som bol veriaci, nechcel som byť právnikom,“ vysvetľuje Bezák.

Podľa Bezáka je v podstate pre kresťanov už neskoro meniť väčšie veci na Slovensku. Kresťania by si preto mali povedať: „Toto ja už riešiť nebudem môcť, lebo tak ďaleko to zašlo.“  S týmto názorom sa však zrejme dostane do konfliktu z hodnotovo aktívnejšími kresťanmi, z ktorých viacerí sa dostali po posledných voľbách do Národnej rady SR.

Bezák sa minulé roky začal čoraz viac profilovať ako progresívny cirkevník. V prezidentských voľbách podporil kandidátku Progresívneho Slovenska (PS) Zuzanu Čaputovú a v parlamentných voľbách zase kandidáta PS Miroslava Kocúra. Z toho dôvodu prestal progresívneho kňaza podporovať napríklad známy katolícky disident František Mikloško.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Autonómia? Predstavitelia maďarskej komunity dali Matovičovi rozsiahle požiadavky

Autonómia? Predstavitelia maďarskej komunity dali Matovičovi rozsiahle požiadavky

Blíži sa sté výročie podpisu Trianonskej zmluvy a slovenská vláda pri tejto príležitosti hostila na Bratislavskom hrade priateľské stretnutie s predstaviteľmi Maďarov žijúcich na Slovensku. Členovia mimoparlamentnej strany SMK odovzdali premiérovi pri tejto príležitosti súbor požiadaviek nazvaných Memorandum maďarskej komunity,..