Májové číslo časopisu Nota bene sa vracia do ulíc

Od 15. mája sa do ulíc vrátili predajcovia s pouličným časopisom NOTA BENE. (Zdroj: SITA)

Predajcovia spolu s májovým vydaním časopisu Nota bene sú späť v uliciach Bratislavy a v ďalších 16 mestách, v ktorých združenie prevádzkujú partnerské organizácie. Nové číslo časopisu s témou „Nie“ je v predaji od polovice mája do konca júna. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Petra Nagyová.

V spolupráci s epidemiologičkou sme nastavili zásady predaja tak, aby bol pre predajcov a zákazníkov bezpečný. Predajcovia si pravidelne dezinfikujú ruky. Časopisy sú balené po jednom kuse do fólie, čo znamená, že zákazník má po rozbalení čistý časopis. Predávame v rúškach a pri rozhovore po kúpe časopisu dodržujeme odporúčaný odstup dva metre a bezpečnú dĺžku kontaktu do 15 minút,“ vysvetlila šéfredaktorka časopisu Nota bene, Sandra Pazman Tordová.

Občianske združenie (OZ) Proti prúdu zriadilo pre bezpečný výdaj časopisu v prvý deň predaja päť terénnych výdajných miest v rôznych častiach Bratislavy, aby sa predišlo radom a zhromažďovaniu predajcov. OZ tiež každodenne zabezpečuje zvýšenú a pravidelnú dezinfekciu povrchov a pravidelne monitoruje zdravotný stav predajcov, pracovníkov a dobrovoľníkov.

Tým, že sme aprílové Nota bene nevydali v tlačenej podobe, sme aj my prispeli k ochrane najzraniteľnejších predajcov a k zastaveniu šírenia vírusu na Slovensku. Krízová zbierka nám pomohla, aby aj predajcovia časopisu mohli zostať vo svojom ubytovaní v čase, keď sa všetkým odporúčalo zostať doma,“ povedala Zuzana Pohánková, riaditeľka OZ Proti prúdu, ktoré je vydavateľom časopisu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...