Vláda sprístupňuje klubom ďalšie športoviská, súťaže možno už 3. júna

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Priaznivá situácia na Slovensku v súvislosti s pandémiou koronavírusu umožní od stredy 20. mája ďalšie zmierňovanie opatrení aj v súvislosti so športovými aktivitami. V pondelok popoludní o tom informoval premiér Igor Matovič po zasadnutí epidemiologického kolégia.

Športové kluby od stredy sa budú môcť pripravovať na krytých plavárňach a iných športoviskách, otvorenie hál a iných takýchto zariadení sa zatiaľ netýka verejnosti. Najskôr k tomu príde 1. júna. “Vonkajšie športoviská sú po novom prístupné aj pre kontaktné športy. Stále však zostávajú zavreté šatne,” informoval predseda vlády SR.

Prísne reštrikcie v súvislosti so športom na Slovensku platia od prvej polovice marca. Všetko spôsobili pribúdajúce prípady ochorenia COVID-19. Odvtedy súťaže v mnohých odvetviach predčasne ukončili, týkalo sa to aj hokejovej extraligy. Najvyššiu futbalovú súťaž na Slovensku ešte predčasne neukončili, vedenie Fortuna ligy stále monitoruje situáciu a chcelo by ligu dohrať.

Na konzíliu sme sa dohodli, že súťaže by sa mohli hrať od 3. júna, avšak bez divákov. Budeme sledovať epidemiologickú situáciu a s postupom času by sme pri istých opatreniach mohli uvažovať aj nad účasťou fanúšikov,” prezradil hlavný hygienik SR Ján Mikas. Návštevy nad tisíc osôb podľa premiéra Matoviča však pravdepodobne nebudú možné až do konca kalendárneho roka.

Po 3. júni by sa teda okrem futbalovej Fortuna ligy mohli konať aj iné športové podujatia – ligové, pohárové aj jednorázové.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...