Už čoskoro aj turnaje s divákmi bez masiek, povzbudzuje Američanov prezident Trump

Tiger Woods (Zdroj: SITA)

Golfové turnaje na pozadí s hlasnými výkrikmi divákov po vydarených odpaloch. Možno už čoskoro sa všetko vráti do starých koľají, aspoň tak to fanúšikom tohto športu sľubuje americký prezident Donald Trump. A dodáva, že diváci sa budú stretávať v hojnom počte a nebudú musieť mať na sebe ochranu tváre.

Nechceme ľudí v maskách, ako to bolo v uplynulých mesiacoch. Chceme návrat do normálneho stavu s veľkými masami ľudí na športových podujatiach, ktorí sa budú zabávať a nie mať starosti o svoje zdravie,” uviedol Donald Trump vo vysielaní NBC počas víkendového exhibičného a zároveň charitatívneho turnaja dvojíc v Juno Beach na Floride.

Podujatie sa konalo za prísnych hygienických opatrení zatiaľ bez divákov. Favorizované duo Rory McIlroy – Dustin Johnson si poradilo s tandemom Rickie Fowler – Matthew Wolff. Na boj s ochorením COVID-19 účastníci vyzbierali viac než 5 miliónov USD. Bola to vôbec prvá golfová akcia naživo vysielaná televíziou v USA po vyše dvojmesačnej prestávke spôsobenej celosvetovou pandémiou koronavírusu. Trump podľa portálu laola1.at zároveň sľubuje, že čoskoro sa rozbehne aj populárna séria PGA Tour.

Už budúci víkend sa uskutoční dlhoočakávaný duel golfových šampiónov Tigera Woodsa a Phila Mickelsona, ktorí budú mať po svojom boku hviezdy amerického futbalu Peytona Manninga a Toma Bradyho. Rovnako pôjde o exhibíciu s charitatívnym rozmerom. Prvý turnaj série PGA Tour je naplánovaný na 11.- 14. júna vo Fort Worth v Texase. Minimálne prvý mesiac sa na americkom okruhu bude hrať bez prítomnosti divákov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...