Španieli chvália Nemcov za rozbeh bundesligy. Sú príklad pre všetkých, vraví šéf La Ligy

FC Schalke 04 (Zdroj: SITA)

Nemecko nech je príkladom pre celú futbalovú Európu! Šéf najvyššej španielskej súťaže Javier Tebas vyjadril veľkú radosť nad tým, že futbalová lopta sa počas minulého víkendu v Nemecku opäť vrátila na súťažné trávniky, aj keď zatiaľ bez fanúšikov na tribúnach.

Gratulujem prezidentovi bundesligy a jeho ľuďom, že sa odhodlali k tomuto kroku. Odviedli dobrú robotu a som na nich hrdý. Sú príklad pre nás všetkých,” uviedol Javier Tebas v rozhovore pre El Partidazo, cituje ho aj Marca.

Zároveň doplnil, že v Španielsku nemôžu uvažovať v intenciách blízkeho reštartu tak ako v Nemecku. Tebas priznal, že situáciu so šírením koronavírusu nemá pod kontrolou a musí sa riadiť inštrukciami zdravotníkov.

U nás to stále nie je ideálne. Rozhodnem sa až po tom, čo dostanem pokyn od zdravotníkov. Pracujeme na reštarte od 12. júna. Stále to však nie je isté, v hre je množstvo faktorov,” pokračoval Tebas.

Momentálne sa futbalisti na Pyrenejskom polostrove posunuli k príprave vo väčších skupinách, ale stále bez plnohodnotných tréningových jednotiek. Tebas v tejto súvislosti stále nabáda hráčov k zodpovednosti.

Každá nová fáza uvoľňovania opatrení prináša väčšie riziko, preto musíme zostať opatrní a disciplinovaní. Pri správnom dodržiavaní bezpečnostných zásad je prakticky nemožné, aby došlo k nákaze počas tréningov,” vyhlásil prezident La Ligy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...