Firmy krachujú, živnostníci sú na mizine, zamestnanci v neistote a vláda sa tvári, že všetko je v poriadku, píše Chmelár

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Pandémia mnohým z nás zmenila pohľad na svet. O tom ako píše politický analytik, vysokoškolský pedagóg a zakladateľ hnutia Socialisti.sk Eduard Chmelár. Nejde pritom o ľahké čítanie, ale tvrdú kritiku smerovanú na vládnu koalíciu.

Chmelár v úvode svojho statusu na sociálnej sieti uvádza, čo všetko ľudia počas pandémie a opatrení proti jej šíreniu zistili.

„Občania nespokojní so stavom zdravotníctva zistili, že zdravotníci sú obetaví ľudia zachraňujúci naše životy. Rodičia, ktorí pri domácom učení prichádzali o nervy z ich ratolestí, zistili, že učitelia nie sú žiadni flákači s dvojmesačnými prázdninami, ale vyčerpaní ľudia, ktorí dávajú deťom zo seba to najlepšie. Namyslení mudrlanti kritizujúci stav našej vedy zistili, že slovenskí vedci dokážu vytvoriť testy na odhalenie koronavírusu na svetovej úrovni,“ píše analytik.

Podľa Chmelára aj spotrebitelia teraz zistili, aká ohrozená je naša potravinová bezpečnosť, keď dôjde k zatvoreniu hraníc. Dodáva pritom, že je síce pekné, že sa politici poďakovali týmto ľuďom, ale to vraj nestačí. „Je pekné, že ich naši politici pochválili, zatlieskali im alebo podarovali im ružičku. Tým im však nijako nepomáhajú, iba si vylepšujú vlastní imidž,“ myslí si akademik.

Skutočná pomoc

Skutočnou pomocou by podľa Chmelára bolo, keby politici pochopili to, že priority štátu sú zle nastavené, že štát by sa nemal zameriavať na zvyšovanie zbrojenia a záchranu bánk, ale na masívne investície do vedy, techniky, školstva, zdravotníctva a poľnohospodárstva.

„Nepotrebujeme 2 percentá HDP na zbrojenie, ale 2 percentá HDP na vedu a výskum, čo je priemer EÚ, kým my nedávame ani polovicu z toho. Zvýšte platy lekárom, sestričkám, učiteľom, vedcom, zvýšte dotácie našim poľnohospodárom, nie zisky finančníkom a veľkopodnikateľom,“ vyzýva Chmelár vládu.

Celú vládnu koalíciu pod vedením premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) Chmelár kritizuje. Svetlými výnimkami sú podľa neho len šéf rezortu pôdohospodárstva Ján Mičovský a snáď aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. „Spravovanie štátu touto vládnou koalíciou je jedna veľká katastrofa,“ konštatuje Chmelár na margo zvyšku Matovičovho kabinetu.

Žiadne výsledky, len problémy

Zakladateľ hnutia Socialisti.sk pripomína, že z tých, ktorí mali nárok na finančnú pomoc, ju nedostali ani 2 percentá a Slovensko zaostáva v poskytovaní pomoci podnikateľskému prostrediu za inými krajinami EÚ tak hrozivo, že to podľa neho už prakticky nejde napraviť bez katastrofálnych následkov.

„Firmy krachujú, živnostníci sú na mizine, zamestnanci v neistote a vláda sa tvári, že všetko je v poriadku. Taký chaos, aký panuje v školstve, som za 25 rokov svojej praxe nevidel. A vicepremiérka Remišová, vzťahovačná a absolútne nekompetentná osoba, nie je schopná ani len vecne reagovať na žiadne konkrétne výhrady, dookola omieľajúc tých pár naučených fráz ako pokazený robot o boji s korupciou, ktorý sa v skutočnosti aj tak nekoná,“ dodáva Chmelár.

V závere svojho kritického statusu analytik tvrdí, že vláda nepriniesla „žiadne výsledky, len množiace sa problémy“ a kladie si otázku, „kde je tá sľubovaná systémová zmena, keď do funkcií sú dosadzovaní stranícki nominanti, Národný inšpektorát práce vedie dievčina bez akejkoľvek kvalifikácie, novým šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne je človek z Penty a v prezidentskej kancelárii sa rozrastá rodinkárstvo?“

Chmelár varuje, že Slovensko sa rúti do nepredstaviteľných ekonomických problémov, ktoré si budú vyžadovať schopných manažérov, lebo sami sa z tej diery nevyhrabeme. „A namiesto toho sa premiér hrajká na facebooku a jeho poslanci ponúkajú verejnosti osvedčenú zástupnú tému – kultúrnu vojnu o potraty. Ak tejto lodi bláznov chcete dať sto dní, nech sa páči, no ja vravím, že len hlupák sa nechá poslušne viesť hochštaplermi, ktorí dnes už celkom viditeľne vedú našu loď vpred – ku dnu,“ uzatvára Eduard Chmelár.

POĎAKOVANIE NESTAČÍPandémia mnohým z nás zmenila pohľad na svet. Občania nespokojní so stavom zdravotníctva zistili,…

Gepostet von Eduard Chmelár am Sonntag, 17. Mai 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...