Pakt poslancov KDŽP a Smeru otriasol klubom ĽSNS. Mazurek sa od neho dištancuje, Taraba mu vytýka, že klame

Zľava Filip Kuffa, Tomáš Taraba, Ján Podmanický a Marián Kéry (Zdroj: TA3)

Spájanie konzervatívnych zákonodarcov z poslaneckého klubu Smeru  a ĽSNS môže mať personálnu dohru. Aktivita poslancov KDŽP podľa Milana Mazureka nebola ohlásená, sú znej pohoršení a vrhá na stranu zlé svetlo. Exminister Peter Žiga zas otvorene hovorí o eventuálnom vylúčení dvoch previnilcov zo Smeru.

Platforma za hodnotové Slovensko, ktorú založili dvaja poslanci Smeru Ján Podmanický a Marián Kéry spolu s Tomášom Tarabom a Filipom Kuffom (KDŽP), má, zdá sa, potenciál rozkolísať mnohé miesta na straníckej mape.

Projekt, ktorý vznikol za účelom ochrany konzervatívnych hodnôt po tom, ako ombudsmanka Mária Patakyová odprezentovala v pléne Národnej rady svoju správu o činnosti za rok 2019, vraj vznikol bez vedomia strany ĽSNS, v ktorej poslaneckom klube Kuffa a Taraba pôsobia.

Mazurek vraj skoro spadol zo stoličky

Aspoň to vyplýva zo slov kľúčového poslanca kotlebovcov Milana Mazureka, ktorý sa o brífingu, na ktorom bolo založenie platformy oznámené, dozvedel z článku Aktualít. „Skoro som spadol zo stoličky,“ povedal Mazurek v relácii portálu Kulturblog, ktorý je spájaný s jeho stranou.

Podľa Mazureka boli všetci v ĽSNS „pohoršení“ a nenašiel v strane nikoho, kto by o tejto pripravovanej iniciatíve vedel. Mainstreamové médiá tiež podľa neho konečne dostali dôkaz o spájaní sa Smeru a ĽSNS, aj keď tak de facto urobil ich partner KDŽP.

„O relácii nepovedal nikomu, len tak tam šiel,“ povedal rovnako Mazurek o skutočnosti, že Taraba nikoho neupovedomil ani o svojej následnej účasti v televízii TA3. „Radikálne sa od toho dištancujeme,“ podotkol na margo nečakaného spojenectva v opozícii.

ĽSNS ale vraj nemá problém s tým, ak sa poslanci z rozličných strán stretnú na individuálnej úrovni s cieľom porozprávať sa či koordinovať svoju legislatívnu aktivitu.

Taraba: Mazurek klame

Taraba na svojho známejšieho kolegu reagoval na Facebooku. Jeho vyjadrenia sú vraj „plné klamstiev“ a nerozumie im. Prvým klamstvom má byť vytvorenie akéhosi spojenectva medzi Smerom a ĽSNS.

„Mazurek vie, že ja nie som člen ĽSNS a na tlačovej konferencii som vystupoval ako predseda KDŽP. O žiadnom spájaní Smeru a ĽSNS tam nie je ani reč, pretože predmet tlačovky bol úplne o inom. Verziu o spájaní ĽSNS a Smeru pustili do éteru liberálne média a je zaujímavé, že Mazurekovi táto verzia lepšie vyhovuje ako pravda,“ hovorí predseda KDŽP Taraba.

Ako druhé klamstvo identifikoval tvrdenie, že o vzniku tejto platformy nikto z potencionálne dotknutých ľudí nevedel. „Osobne som o tom hovoril deň vopred hovorcovi ĽSNS Ondrejovi Ďuricovi,“ oponuje mu.

„Tretie klamstvo je, že vraj som nikomu nepovedal, že idem večer do televízie. Na mojom osobnom FB profile bola táto informácia niekoľko hodín pred reláciou uverejnená a dostala vyše 300 likov,“ nechal sa počuť s tým, že je slobodný človek, pozvanie dostal na meno a nemusí si pýtať od Mazureka povolenie.

Dusno je aj v Smere

Nadšení touto nekoordinovanou aktivitou však nie sú ani na druhej strane – v Smere. Poslanec Erik Tomáš sa vyjadril, že on by sa spoločnej tlačovky so zástupcami kotlebovcov nezúčastnil.

„Myslím, že vedenie strany Smer by sa nimi malo zaoberať,“ povedal pre zmenu o aktivitách Kéryho a Podmanického exminister hospodárstva a spolustraník Peter Žiga. Dodal, že s obomi zákonodarcami sa budú rozprávať a v hre je aj ich odchod zo Smeru.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Fico by mal ísť za straníkmi do regiónov

Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico by mal čoskoro vycestovať za straníkmi do regiónov, aby s nimi hovoril o aktuálnej situácii v strane. Pre agentúru SITA to povedali členovia strany. Dianie v Smere-SD sa vyhrotilo po nedávnom..