Ak majú zápasy bez divákov zachrániť kluby, tak hrajme bez nich, vraví Hugo Lloris

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

“Na tréningy prichádzam oblečený v teplákovej súprave. Je to ako vtedy, keď som začínal s futbalom, a moji starí rodičia ma hneď po tréningu brali domov,” povedal HugoLloris.

Nemá rád futbal bez diváckej kulisy, ale ak to má zachrániť kluby pred finančnou insolventnosťou, tak nech sa hrá. Taký názor vyjadril francúzsky brankár anglického tímu Tottenhamu Hotspur Hugo Lloris. Zatiaľ čo v Nemecku sa už tento víkend začal dohrávať aktuálny bundesligový ročník, v Anglicku vzhľadom na pokračujúce vládne opatrenia voči pandémii nového koronavírusu zatiaľ len uvažujú o prípadnom reštarte Premier League v polovici júna. A to bez fanúšikov, hoci tí z Britských ostrovov patria medzi najemotívnejších a najhlučnejších na svete.

“Ak to musí byť, hrajme bez divákov, ale začneme čo najskôr. Čím skôr sa tak stane, tým menšie budú finančné straty. A ak budeme nútení hrať aj dlhší čas bez fanúšikov, tak to zrejme podstúpime. Urobíme všetko pre záchranu futbalu,” myslí si Hugo Lloris.

V Tottenhame momentálne hráči trénujú individuálne každý druhý deň vo vopred vyhradenom čase. To je aj prípad 33-ročného majstra sveta z roku 2018 Llorisa. “Občas sa aj stretnem so spoluhráčom, ale z úctivej vzdialenosti. Zvláštne je aj to, že na tréningy prichádzam už oblečený v teplákovej súprave. Pripomína mi to časy, keď som začínal s futbalom a moji starí rodičia ma hneď po tréningu vyzdvihli a brali domov,” dodal Lloris.

Futbalová Premier League nútene pauzuje od 13. marca a aktuálny plán obnovy ráta s najskorším reštartom 12. júna. Do konca sezóny je potrebné odohrať ešte 92 zápasov, na čele tabuľke je neohrozene FC Liverpool s náskokom 25 bodov pred Manchestrom City. Britský plán uvádza aj to, že fanúšikovia sa na tribúny tak skoro nevrátia. “Niektoré štadióny, kde by bolo veľmi ťažké dodržiavanie potrebných rozostupov, nebudú otvorené pre fanúšikov ani k 4. júlu. Budeme podrobne skúmať, ako sú dejiská prispôsobené prísnym predpisom v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19,” uvádza sa vo vládnom materiáli aktuálnom pre Veľkú Britániu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusko a Poľsko ešte počas dohrávanej sezóny 2019/2020 posunutej pandémiou koronavírusu umožnia vstup fanúšikom na tribúny futbalových štadiónov. Nepôjde však o úplné otvorenie arén, na zápasy sa v oboch krajinách dostane iba obmedzený počet záujemcov. Poľská Ekstraklasa pokračuje..