Hráči Herthy Berlín oslavovali góly ako za starých čias. Nie sme roboti, ale vášniví hráči, vraví kapitán Ibiševič

Zápas medzi TSG 1899 Hoffenheim and Hertha BSC Berlin (Zdroj: SITA)

Po vlastnom góle Kevina Akpogumu v 58. min Dedryck Boyata pobozkal na líce Marka Grujiča, o dve minúty neskôr po hlavičkovom zakončení Vedada Ibiševiča sa kapitán Herthy dostal do kontaktu s Matheusom Cunhom.

Jedna z dobre mienených rád najvyššieho orgánu bundesligových súťaží DFL pred reštartom futbalového diania v Nemecku znela – žiadne fyzické kontakty pri oslave gólov. Futbalisti Herthy Berlín to zrejme neurobili schválne, ale pri všetkých troch góloch pri svojom triumfe na trávniku Hoffenheimu (3:0) toto hygienické odporúčanie porušili.

Po vlastnom góle Kevina Akpogumu v 58. min Dedryck Boyata pobozkal na líce Marka Grujiča, o dve minúty neskôr po hlavičkovom zakončení Vedada Ibiševiča sa kapitán Herthy dostal do kontaktu s Matheusom Cunhom. Brazílčan ho zozadu chytil za ruky a ešte mu aj zotieral pot z čela. Napokon ani po presnom zásahu Cunhu v 74. min sa hostia nevyhli fyzickému kontaktu pri gólovej oslave. Tréner Bruno Labbadia po zápase očakával otázku, čo hovorí na to, že jeho hráči porušili hneď zahorúca hygienické odporúčania v boji s novým koronavírusom.

“Viem, že sa na nás všetci pozerajú. Nemyslím si však, že robíme zlé veci. Emócie patria k futbalu, inak by sme ho ani nemuseli hrať. Nedá sa tomu len tak zabrániť. Navyše je to len odporúčanie DFL a naši hráči boli v krátkom čase až šesťkrát testovaní, naposledy deň pred zápasom,” uviedol Labbadia, cituje ho portál denníka Kicker aj portál Sport1.

“Čo sa týka oslavy pri mojom góle, veľmi dlho sme čakali na túto chvíľu a pre mňa osobne je veľmi ťažké v takýto moment udržať emócie. Sme vášniví futbalisti a nie roboti,” cituje 35-ročného kapitána Ibiševiča oficiálna stránka Herthy BSC na internete.

Vedenie Deutsche Fussball Liga zareagovalo zhovievavo na tešiace sa klbká hráčov Herthy Berlín. Prostredníctvom hovorcu dali toto vyhlásenie: “Posudzovanie radosti z gólov nebolo súčasťou medicínsko-organizačného konceptu pri opätovnom spustení futbalových súťaží. Z našej strany ide len o usmernenia, a preto sankcie nie sú potrebné.”

Hertha Berlín sa po triumfe 3:0 v Sinsheime posunula na 11. priečku neúplnej tabuľky po 26. kole. Pri skvelom vstupe tímu z hlavného mesta Nemecka do obnoveného súťažného ročníka I. bundesligy bol aj slovenský reprezentant Peter Pekarík. Skúsený 33-ročný obranca odohral na pravej strane defenzívnej línie Herthy celý zápas a v 11. min videl žltú kartu. Pekarík bol aj pri prvom góle svojho tímu od marcového prerušenia súťaže. V 58. min jeho strelu z voleja spoza šestnástky nešťastne usmernil do vlastnej bránky stopér Hoffenheimu Kevin Akpoguma. “Nevedeli sme, na čom sme, ale ´vypálilo´ to neuveriteľne dobre. Toto víťazstvo nám pomôže nabrať sebavedomie do ďalších týždňov,” uviedol tréner Bruno Labbadia.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusko a Poľsko ešte počas dohrávanej sezóny 2019/2020 posunutej pandémiou koronavírusu umožnia vstup fanúšikom na tribúny futbalových štadiónov. Nepôjde však o úplné otvorenie arén, na zápasy sa v oboch krajinách dostane iba obmedzený počet záujemcov. Poľská Ekstraklasa pokračuje..