Podľa šéfa WHO bude náročné zaistiť bezpečnosť účastníkov OH v Tokiu

(Zdroj: SITA)

Podľa generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa po aktuálnej pandémii koronavírusu nebude jednoduchá zaistiť úplnú bezpečnosť všetkým účastníkom budúcoročných OH v japonskom Tokiu.

Vyzval tiež na národnú jednotu a globálnu solidaritu pri boji proti ochoreniu COVID-19. Olympijské hry v Tokiu sa mali konať v lete 2020, no odložili ich o jeden rok. Športovci z viac ako 200 krajín sveta tak budú o olympijské medaily bojovať v metropole Japonska neskôr, ako pôvodne plánovali.

Organizátori OH v Tokiu deklarovali, že pri príprave multišportového podujatia budú si osvoja všetky odporúčania WHO. “Všetci dúfame, že Tokio sa stane miestom, kde ľudstvo oslávi triumf nad ochorením COVID-19,” povedal Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Všetko máme vo vlastných rukách, ale nebude to jednoduché. Ak urobíme maximum, myslím si, že to je možné,” dodal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusi a Poliaci pustia fanúšikov na tribúny

Rusko a Poľsko ešte počas dohrávanej sezóny 2019/2020 posunutej pandémiou koronavírusu umožnia vstup fanúšikom na tribúny futbalových štadiónov. Nepôjde však o úplné otvorenie arén, na zápasy sa v oboch krajinách dostane iba obmedzený počet záujemcov. Poľská Ekstraklasa pokračuje..