Záujem užívateľov o bikesharing neklesol, tento rok najazdili už viac ako 100-tisíc kilometrov

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Záujem užívateľov o službu Slovnaft Bajk neklesol ani počas krízy, tento rok najazdili už viac ako 100-tisíc kilometrov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár.

Čo sa týka obdobia od vyhlásenia mimoriadnej situácie, nepocítili sme výrazný pokles vo využívaní našich bajkov. Práve naopak, služba je vhodná na presuny aj v čase zvýšených hygienických opatrení,” uviedol Molnár a doplnil, že od začiatku roka 2020 služba zaznamenala viac ako 48-tisíc jázd a najazdených 104-tisíc kilometrov.

Pre bezpečnosť užívateľov sme v období mimoriadnej situácie zvýšili dezinfekciu všetkých bicyklov v uliciach, pričom sa naši technici zameriavajú najmä na najviac využívané plochy – riadidlá, klávesnicu, sedlá a zámky,” uviedol Molnár a doplnil, že aktuálne je v rámci služby zdieľaných bicyklov aktívnych 83 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach – Nové Mesto, Petržalka, Ružinov a Staré mesto.

V najbližších mesiacoch sa budú inštalovať ďalšie stanice, pričom v spolupráci s magistrátom a mestskými časťami sa ráta aj s rozšírením služby do nových častí Bratislavy,” doplnil hovorca a dodal, že počet bicyklov v uliciach sa prispôsobuje podľa dopytu užívateľov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter