V Grécku zničili obyvatelia mesta hotel, do ktorého sa plánovalo presídlenie migrantov

Zničený hotel v meste Arnissa, Grécko (Zdroj: AFP)

Miestni obyvatelia gréckeho mesta Arnissa zničili prázdny hotel, do ktorého sa plánovalo presídliť niekoľko tuctov migrantov. Podľa obyvateľov mesta tam nie sú nelegálni migranti vítaní. Hovorca gréckej vlády tvrdí, že za zničením hotela je neinformovanosť populácie, ktorá sa bojí, že u nich migranti rozšíria koronavírus.

V severogréckom meste Arnissa zničili miestni obyvatelia 5. mája prázdny hotel, ktorý sa mal stať centrom pre migrantov, informuje portál Europost s odkazom na agentúru AFP. Malo sa tak stať po tom, ako na verejnosť unikli plány presídliť do tohto hotela niekoľko tuctov migrantov z preplnených táborov na gréckych ostrovoch.

Odmietavá odpoveď na seba nenechala dlho čakať a miestni obyvatelia sformovali dav o veľkosti približne 250 ľudí, ktorí následne vyraboval a zničil spomínanú budovu. Ide tak o ďalšiu z foriem protestov Grékov proti premiestňovaniu migrantov do ich miest a obcí.

Podľa hovorcu vlády Stelios Petsasa došlo k útoku z dôvodu nedostatočnej informovanosti. Podľa neho sa obyvatelia mesta báli, že tam migranti rozšíria koronavírus, proti čomu sa však mala vláda dostatočne pripraviť.

Nechcú ich tam

Polícia začala vyšetrovanie vo veci zničenia hotela, nedošlo však k zatknutiam. Na budove hotela došlo k rozbitiu okien, zničeniu alebo ukradnutiu nábytku a vybavenia ako aj k škodám spôsobeným ohňom. Na sociálnych sieťach sa mali objaviť aj fotky či videá z útoku na hotel, avšak boli neskôr zmazané.

Viacerí obyvatelia Arnissy zdôraznili, že migranti tam nie sú vítaní. „Nič sa tu nestalo. Len sme odohnali nelegálnych migrantov,“ uviedol jeden z občanov. Starosta neďalekého mesta Edessa považuje presun migrantov počas pandémie za nelogické.

Migranti boli nakoniec Medzinárodnou organizáciou pre migráciu v tajnosti presunutí do hotela neďaleko mesta Solún. Podľa predstaviteľa organizácie dodržia migranti povinnú dvojtýždňovú karanténu, pričom títo ľudia zatiaľ nevykazujú žiadne znaky choroby.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...