Koalícia na čelo Národného inšpektorátu práce dosadila dievčinu bez kvalifikácie, píše Draxler

Hedviga Machayová v strede (Zdroj: Ip.gov.sk)

Kúpená vysoká škola a post vďaka straníkovi, píše bývalý minister školstva Juraj Draxler o novej riaditeľke Národného inšpektorátu práce Hedvige Machayovej. Podľa Draxlera ide o ďalší príklad systému dosadzovania svojich ľudí novej koalície, zatiaľ čo kvalita týchto nových úradníkov je pochybná.

Súčasná vláda dosadzuje na štátne posty svojich ľudí, príkladom je nová riaditeľka Národného inšpektorátu práce Hedviga Machayová, píše bývalý minister školstva Juraj Draxler. Aká bude kvalita týchto nových ľudí je podľa bývalého ministra očividné.

„Minister práce Krajniak na čelo jednej z najdôležitejších organizácii rezortu, Národného inšpektorátu práce, kde pred časom odišiel riaditeľ, dosadil dievčinu bez akejkoľvek kvalifikácie,“ píše Draxler a dodáva, že doteraz roky robila bezpečnostného a požiarneho technika.

Krajniak a jeho šéfka inšpektorátu práce. Alebo, ako koalícia obsadzuje posty "svojimi ľuďmi".Nová koalícia sa v tejto…

Gepostet von Juraj Draxler am Mittwoch, 13. Mai 2020

Kvalifikácia kandidátky

Bývalý minister má pochybnosti aj o jej vzdelaní, ktoré nazýva de facto len stredoškolským. Vysokoškolské si doplnila tak, že si nakúpila tituly u dvoch inštitúcií s veľmi zlou povesťou, ktoré slúžia presne na to. Ak už nič iné, tak toto samotné, odporná prax úplnej devalvácie pojmu vysokoškolského vzdelávania, by ju malo diskvalifikovať.“

Minister práce Milan Krajniak je tiež podľa Draxlera mediálne nedotknuteľný a médiá sa týmto prešľapom podľa neho nevenujú, podobne ako napríklad pri pomalom vyplácaní podpory zamestnanosti.

V závere pripomína, že nová riaditeľka nemá kvalifikáciu, resp. jedinou jej kvalifikáciou je fakt, že bola na kandidátnej listine hnutia Sme Rodina. A hnutie sa o “našich ľudí” musí postarať,“ myslí si bývalý minister.

Nová generálna riaditeľka Národného inšpektorátu práce bola vymenovaná 29. apríla 2020 ministrom práce Milanom Krajniakom. Úrad prebrala 1. mája, pričom nahradila bývalého riaditeľa Karola Habinu. Ten požiadal o uvoľnenie z funkcie vo februári tohto roka.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...