Vyhraj voľby a môžeš všetko. Matovič si slová Pašku zrejme zobral k srdcu

Igor Matovič a Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Rýchlosť a intenzita, s akou sa Igor Matovič spreneveril vlastným ideálom, bude ešte dlho trápiť politických teoretikov. Za ani nie dva mesiace vládnutia totiž stihol jeho kabinet urobiť toľko personálnych faux pas, že minulé zdiskreditované garnitúry len ticho blednú závisťou.

„Vyhraj voľby a môžeš všetko,“ tak znel legendárny výrok niekdajšieho predsedu Národnej rady Pavla Pašku, ktorý medzičasom zľudovel. Zdá sa, že až do takej miery, že si tieto slová vzala k srdcu aj súčasná koalícia.

Inak sa zrejme nedajú okomentovať personálne opatrenia a návrhy, s ktorými premiér Igor Matovič či jeho koaliční partneri konfrontovali Slovákov len v priebehu niekoľkých týždňov vládnutia.

Len zopár pripomienok

Hovorkyňou na rezorte vnútra, ktorý riadi nominant OĽaNO Roman Mikulec, sa stala priateľka ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorého navrhla tá istá strana. Vidíte aj vy jasné znaky rodinkárstva? Kdeže, je to dozaista vecou náhody a profesionality.

Vhodným adeptom na post generálneho prokurátora je vraj Daniel Lipšic. Musel by sa kvôli tomu meniť zákon, Lipšic absolútne očividne nespĺňa podmienku politickej nezávislosti, nakoľko bol so stranou NOVA partnerom premiéra a za zabitie chodca na priechode dostal podmienečný trest, no opäť, prečo neprižmúriť oko alebo rovno dve?

Štátnu funkciu šéfa Leteckých opravovní Trenčín (LOTN) dostal Ľubomír Galko. Ten Galko, ktorému vystavili občania vo voľbách jasnú stopku a spája sa s ním hneď niekoľko káuz. Tie ale podľa nadriadeného ministra obrany Jaroslava Naďa nevadia, lebo Galko bojoval proti korupcii a netransparentnosti, čo sa, mimochodom, vzájomne vylučuje.

Policajný prezident Milan Lučanský prišiel rozhodnutím ministra vnútra Romana Mikulca, pravdepodobne kvôli detinskej osobnej pomste, o šoféra a ochrankára v jednej osobe. Odborník na ochranu ústavných činiteľov vraví, že sa s tým za 40 rokov nestretol a bývalý šéf rezortu Vladimír Palko hovorí o znevažovaní funkcie a manieroch štvrtej cenovej skupiny.

Štátnu akciovku MH manažment povedie niekdajší manažér Penty Ľuboš Lopatka a šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa stal Richard Strapko, ktorého možno spojiť s tou istou finančnou skupinou. Skupinou, na boji s ktorou si premiér postavil veľkú časť svojho politického imidžu.

Najviac sklamal v tom, kvôli čomu dostal dôveru

Napísať, že Matovičova vláda sa riadi rovnicou čo týždeň, to veľký prúser, by zrejme nebolo ďaleko od pravdy. Frekvencia, s akou sa nová vláda a špeciálne OĽaNO vysmieva svojim vlastným voličom, ale nie je jedinou priťažujúcou okolnosťou.

Spomeňte si na to, že súčasný premiér dostal dôveru práve kvôli tomu, v čom momentálne najviac zlyháva – kvôli boju s netransparentnosťou, rodinkárstvom a klientelizmom.

Inak povedané, kvôli sľubom zápasiť so systémom našich ľudí. Ten ale momentálne kvitne s takou intenzitou, že to možno označiť za jeden z najväčších paradoxov slovenskej ponovembrovej politiky.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Karikatúry Denníka N sú  dezinformácie

Karikatúry Denníka N sú dezinformácie

KOMENTÁR Najznámejší slovenský karikaturista Shooty včera zverejnil kresbu, ktorá je reakciou na udalosti v USA. Vyobrazil v nej prezidenta Trumpa ako tučnú Godzillu, ktorá ničí mesto s Bibliou v ruke - isteže, lebo presne o toto v Spojených..